[021] 22657984
[021] 22657975

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

پروتز سینه از جمله روش هایی است که به بهبود ظاهر و اندازه سینه ها کمک می کند. با پیشرفت های انجام شده در زمینه پروتز سینه، انواع مختلفی پروتز وجود دارد که باعث می شوند این روش بهترین نتایج را به همراه داشته باشد.
پروتزهای سینه از مواد، اندازه، شکل و بافت های مختلفی تشکیل شده اند که نوع آن بر اساس سبک زندگی بیمار، فرم بدن، بافت سینه و نتایج مورد دلخواه بیمار تعیین خواهد شد. در ادامه قصد داریم به بررسی انواع پروتز سینه بپردازیم.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

نوع پروتز بر اساس مواد تشکیل دهنده

پروتزهای سینه از مواد سیلیکونی و یا سالینی تشکیل شده اند. پروتزهای سیلیکونی، حاوی مواد چسبنده ای هستند که با با بافت بدن سازگاری دارند و از آن جایی که بزرگی و زیبایی طبیعی را به همراه دارند، بسیاری از بیماران خواهان استفاده از این نوع پروتز هستند.

پروتزهای سالینی مملوء از محلول آب نمک استریل هستند. این نوع پروتزها مناسب بیمارانی هستند که سینه ها در تقارن با هم نیستند. چرا که پروتز تا زمان یکی شدن اندازه سینه ها می تواند با محلول آب نمک پر شود. این نوع پروتز هم چنین به بیمارانی که خواهان پر بودن قسمت فوقانی سینه های خود هستند نیز توصیه می شود.

آن دسته از افرادی که خواهان بزرگ شدن سینه های خود با مواد طبیعی هستند، می توانند از پروتز سالینی استفاده کنند.

نوع پروتز بر اساس اندازه

زمانی که صحبت از اندازه سینه می شود، منظور کاپ سینه است. با این حال، حجم سینه در واحد سانتی متر و یا سی سی اندازه گیری می شود. هر چه میزان سی سی بیشتر باشد، حجم سینه نیز بیشتر خواهد بود. حجم پروتزهای سیلیکونی از قبل تعیین می شود، اما حجم پروتزهای سالینی بعد از قرارگیری در بافت سینه تعیین خواهد شد.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

نوع پروتز بر اساس نما

منظور از نمای پروتز سینه، میزان بیرون زدگی سینه از دیواره قفسه سینه می باشد. این عرض پروتز است که میزان بزرگ بودن و بیرون زدگی سینه را مشخص می کند. هر چه نمای پروتز بیشتر باشد، میزان بیرون زدگی نیز بیشتر خواهد بود.

نما (بیرون زدگی) متوسط توسط بیمارانی انتخاب می شوند که خواهان طبیعی بودن ظاهر سینه های خود هستند، اما در عین حال می خواهند سینه های پر و بزرگی داشته باشند.

توجه داشته باشید که یکی از فاکتورهای مهم در رسیدن به زیبایی، توازن و ظاهر طبیعی در پروتز سینه، تطابق پهنای ایمپلنت و پهنای بافت سینه می باشد.

نوع پروتز بر اساس فرم

پروتز سینه می تواند گرد و یا قطره اشکی باشد. فرم پروتز با توجه به میزان بافت سینه و هم چنین نتیجه دلخواه بیمار تعیین می شود.

پروتزهای گرد، آزادانه داخل سینه قرار می گیرند و ظاهر طبیعی تری را به همراه دارند. خانم هایی که بافت سینه به میزان کافی دارند، می توانند از این نوع پروتز استفاده کنند.

پروتزهای قطره اشکی به بیمارانی توصیه می شود که ماستکتومی انجام داده اند و یا بافت سینه کمی دارند. این نوع پروتز، که نازک است در قسمت فوقانی سینه قرار می گیرد و به پر شدن سینه ها کمک می کند.

نوع پروتر بر اساس بافت و ساختار

پروتز سینه می تواند صاف و یا زبر باشد. پروتزهای صاف، ظاهر طبیعی تری دارند. معمولا پروتزهای گرد، صاف نیز هستند و این صاف بودن امکان چرخش آزادانه پروتز در سینه و رسیدن به نتایج طبیعی را فراهم خواهد کرد.

از پروتزهای زبر عمدتا در پروتزهای قطره اشکی استفاده می شود، چرا که عمدتا در قسمت فوقانی سینه قرار می گیرند و زبر بودن سطح آن ها باعث می شود تا در آن ناحیه باقی بمانند. نامنظمی های موجود بر روی سطح پروتزهای زبر کمک می کند پروتز به ناحیه ای که آن جا قرار گرفته است بچسبد و تکان نخورد.

پروتزهای قطره اشکی و زبر، برای آن دسته از بیمارانی مناسب است که میزان کمی بافت طبیعی سینه دارند و یا بعد از ماستکتومی، جراحی بازسازی سینه را انجام می دهند.

انتخاب جراح پلاستیک

انتخاب جراح پلاستیک، مهم ترین فاکتور در جراحی پروتز سینه می باشد. پزشک با توجه به تجارب و ارزیابی های بافت سینه، بهترین نوع پروتز را برای شما در نظر خواهد گرفت.

راه های ارتباطی دکتر محمدرضا آخوندی نسب:
 شماره های تماس:  22657975-22657984
صفحه اینستاگرام: drakhoondi

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید.

Source: https://eips.com/different-types-of-breast-implants/

پاسخ

هفده + 18 =

Call Now Button