[021] 22657984
[021] 22657975

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه، به سه دسته بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و جراحی های بازسازی تقسیم بندی می شود. که در این مقاله سعی داریم به بررسی هر یک از این روش های جراحی بپردازیم.

جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه که با عنوان پروتز سینه نیز شناخته می شود، روش جراحی است که با هدف افزایش سایز و بهبود زیبایی ظاهری سینه ها انجام می شود. خانم ها بنا به دلایل مختلفی خواهان انجام این روش جراحی هستند.

برخی از کوچک بودن سینه های خود نسبت به سایر قسمت های بدن ناراضی هستند. در برخی دیگر خانم ها، بارداری و شیردهی باعث کوچک تر شدن سایز سینه ها شده است. در برخی دیگر موارد، تناسب و تقارن میان سینه ها وجود ندارد.
در جراحی پروتز سینه، پروتز بالا و یا پایین عضلات قفسه سینه قرار می گیرد. برش ها نیز در نواحی از جمله: زیر بغل، اطراف هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه و یا در چین های طبیعی زیر سینه زده خواهد شد.

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

در مواردی که پروتز زیر عضله قفسه سینه قرار می گیرد، امکان تداخل با تست ماموگرافی کمتر خواهد بود. با این حال، خانم ها باید در خصوص انجام تست های غربالگری سرطان پستان بعد از جراحی سینه با پزشک مشورت داشته باشند.
در جراحی بزرگ کردن سینه از پروتزهای سالینی (مملوء از آب نمک) و سیلیکونی (مملوء از ژل سیلیکونی) استفاده می شود. نوع پروتز با توجه به اندازه دلخواه بیمار تعیین خواهد شد.

جراحی کوچک کردن سینه

بزرگ و سنگین بودن سینه ها می تواند مشکلاتی را برای افراد ایجاد کند، چه روانی و چه فیزیکی. وزن بالای سینه ها می تواند منجر به بروز گردن درد، پشت درد، ناراحتی های پوستی و یا احساس ضعف و بی حسی در سینه ها شود.
در چنین شرایطی، خانم ها می توانند با مشورت جراح پلاستیک از مزایای جراحی کوچک کردن سینه یا همان ماموپلاستی بهره مند شوند. این روش جراحی، شامل برداشت هر گونه پوست و چربی اضافی می باشد. با کوچک تر شدن سینه، عملکرد و حساسیت سینه ها حفظ خواهد شد.

بعد از جراحی، هیچ گونه تغییری در حساسیت سینه ها و یا تولید شیر ایجاد نخواهد شد، تنها ممکن است اسکار ناشی از جراحی، مشکلاتی را برای شیردهی ایجاد کند که توصیه می شود در این خصوص با جراح پلاستیک مشورت داشته باشید.

جراحی بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه با هدف ایجاد ظاهر و حجم دلخواه سینه برای بیمار انجام می شود. در این روش جراحی، محل قرارگیری نوک سینه و هاله قهوه ای رنگ اطراف آن نیز تغییر خواهد کرد. نکته ای که در خصوص این روش جراحی باید به آن اشاره کنیم این است، که توانایی شیردهی و حساسیت سینه به دلیل برداشت اعصاب و غدد شیری از بین خواهد رفت.

امکان بازسازی بافت سینه با استفاده از پروتز و یا بافت خود بیمار وجود دارد. اگر از پروتز استفاده شود، اندازه هر دو سینه در تقارن با هم قرار خواهند گرفت. در مواردی که از بافت خود بیمار استفاده شود، بافت از دیواره انتهایی شکم گرفته خواهد شد.

جراحی زیبایی سینه یکی از محبوب ترین جراحی ها در آمریکا است. زنان می خواهند که جوان تر به نظر آیند و احساس جوانی کنند. این مورد مخصوصاً بعد از کاهش وزن شدید و یا بارداری و زایمان چشمگیر تر است. گذر زمان ظاهر بدن را دستخوش تغییر می کند ولی همواره راهی وجود دارد که بتوان این مشکل را برطرف کرد.

لیفت سینه

در برخی خانم ها، پوست سینه به اندازه کافی برای نگه داشتن وزن سینه قوی نیست و در نتیجه شاهد افتادگی سینه ها خواهیم بود. در چنین شرایطی، میزان پوست سینه نسبت به بافت بیشتر خواهد بود. لیفت سینه که در اصطلاح پزشکی ماستوپکسی نام دارد، با هدف برداشت پوست اضافی انجام می شود.

راه های ارتباطی دکتر محمدرضا آخوندی نسب:
 شماره های تماس:  22657975-22657984
صفحه اینستاگرام: drakhoondi

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید.

Source: https://my.clevelandclinic.org/health/articles/9097-breast-surgery-options

پاسخ

18 + 12 =

Call Now Button