[021] 22657984
[021] 22657975

درمان بزرگی سینه در مردان

درمان بزرگی سینه در مردان یا ژنیکوماستی

ژنیکوماستی به بزرگی بافت سینه ها در مردان گفته می شود که در نتیجه عدم تعادل هورمون های بدن بروز می کند. در صورتی که سطح هورمون های زنانه مانند استروژن در بدن مردان بالا برود موجب عدم تعادل با هورمون های مردانه یا آندروژن ها می شود و در نتیجه یکی از علائم آن بزرگ شدن سینه ها در مردان است.
بزرگی سینه در مردان و پسرانی که به برخی بیماری ها مبتلا هستند، متداول است. این عارضه با نام ژنیکوماستی شناخته شده تر می باشد. ژنیکوماستی در حقیقت در اغلب موارد به بزرگی بافت غدد لنفاوی گفته می شود و تجمع چربی در ناحیه سینه ها با نام سودوژنیکوماستی شناخته شده است .

ژنیکوماستیدرمان بزرگی سینه ها

معمولاً ژنیکوماستی ظرف شش ماه به خودی خود از بین می رود و درمان می شود. در صورت عدم بهبود این عارضه، لازم است که به پزشک متخصص و جراح سینه مراجعه شود.

آیا می توان بزرگی سینه در مردان را در خانه درمان کرد؟

انواع مختلفی از گن های فشاری سینه وجود دارد که همگی آن ها می توانند به کاهش درد ناشی از بزرگی سینه ها و بهبود ظاهر آن ها کمک کنند.

چه داروهایی برای درمان بزرگی سینه در مردان موثر است؟

درمان بزرگی سینه در مردان در همه موارد نیاز به درمان ندارد. برای مثال در صورتی که این عارضه در دوران بلوغ اتفاق بیفتد معمولاً بدون نیاز به درمان خاصی ظرف سه سال درمان می شود. اگر مصرف داروی خاصی منجر به بزرگی سینه در مردان شود، با قطع مصرف داروها و یا جایگزین کردن داروها می توان به درمان این عارضه و یا کاهش سایز سینه ها پرداخت. برای درمان بزرگی سینه در مردان هیچ دارویی که مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا باشد وجود ندارد. به طور کلی دو داروی اصلی برای درمان بزرگی سینه در مردان وجود دارد که در ادامه به توضیحاتی درباره آن ها می پردازیم:
– جایگزینی تستوسترون – این روش درمانی در مردان مسن با سطح تستوسترون پایین موثر واقع می شود ولی در مردانی که سطح تستوسترون طبیعی دارند تاثیری ندارد.
– تاموکسیفن و یا داروهای دیگر می توانند به کاهش حجم سینه ها کمک کنند ولی به طور کلی نمی توانند مشکل را برطرف کنند. این داروها در اغلب موارد برای ژنیکوماستی شدید و دردناک مورد استفاده قرار می گیرند.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

جراحی بزرگی سینه در مردان

اگر درمان های دارویی برای این بیماری موثر واقع نگردند می توان برای درمان از روش های جراحی کمک گرفت. لیپوساکشن و تکنیک های خاص برای انجام این جراحی مورد استفاده قرار می گیرند. جراحی ژنیکوماستی به طور کل ایمن است ولی همانند هر جراحی دیگری ریسک ها و خطراتی به همراه دارد که از جمله این عوارض می توان به عفونت، خونریزی و عکس العمل نامناسب به مواد بیهوشی اشاره کرد.

نتیجه گیری

خوشبختانه در بسیاری از موارد ژنیکوماستی بدون نیاز به درمان خاصی از بین می رود. ولی در مواردی که بزرگی سینه در مردان برای طولانی مدت همراه فرد باشد نیاز است که از روش های مختلف درمانی ( جراحی و غیر جراحی ) کمک گرفته شود. مردانی که به این عارضه دچارند به احتمال بیشتری به سرطان سینه مبتلا می شود. بنابراین لازم است که برای درمان به موقع اقدامات لازم صورت گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید .

منبع : https://www.emedicinehealth.com/gynecomastia/article_em.htm#can_gynecomastia_be_prevented

پاسخ

6 − 5 =

Call Now Button