امروز : جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
ساعت : ۰۴:۰۸:۰۳
[021] 22657984
[021] 22657975

دوران نقاهت بعد از جراحی پلک

دوران نقاهت بعد از جراحی پلک

بعد از جراحی پلک احتمال دارد که سفتی و درد در ناحیه پلک احساس شود. احتمال آبریزش از چشم ها، خشکی چشم ها، چسبناک شدن و خارش یا حساسیت چشم ها از عوارض کوتاه مدت این جراحی هستند که در برخی موارد در دوران نقاهت فرد را اذیت می کنند. حتی احتمال تاری دید برای چند روز وجود دارد. جهت کنترل درد برای بیمار داروهای مسکن تجویز می شود.

دوران نقاهت بعد از جراحی پلک

دوران نقاهت بعد از جراحی پلک

پیشگیری از عفونت بعد از جراحی پلک

تمیز و ضد عفونی نگاه داشتن ناحیه پلک اهمیت بالایی دارد و به هیچ عنوان نباید چشم ها مالیده شوند. دستورالعمل های بعد از جراحی درباره تمیز نگاه داشتن ناحیه جراحی و مراقبت های بعد از جراحی پلک به بیمار گفته می شود.

بخیه های مورد استفاده در این نوع جراحی معمولاً از نوع جذب شونده هستند و نیازی به کشیدن بخیه ها نیست. در مواردی که از بخیه های معمولی استفاده می شود ظرف سه تا پنج روز بعد از جراحی بخیه ها کشیده می شوند. پلک تا یک الی سه هفته بعد از جراحی کبود و متورم است که این مورد کاملاً طبیعی است. ولی ظاهر پلک ها بعد از یک تا سه ماه بهبود می یابد.

بسیاری از افرادی که جراحی زیبایی پلک را انجام می دهند معمولاً ظرف ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از عمل می توانند به کار روزمره خود باز گردند. البته این مدت زمان بستگی به نوع جراحی و کار فرد دارد. حتی بعد از دو هفته هم مقداری کبودی در اطراف پلک ها وجود دارد.

مراقبت های بعد از جراحی افتادگی پلک

در موارد افتادگی پلک یا پتوز احتمال دارد که فرد هنگام پایین آوردن پلک قدری احساس سفتی کند. یا هنگام بستن چشم ها، پلک ها کاملاً بسته نشوند. در این موارد با پزشک خود صحبت کنید. معمولاً قطره ها یا ژل هایی برای ریختن در چشم ها برای بیمار تجویز می شود که به مرطوب کردن چشم ها کمک می کند.
برای چند هفته اول بعد از جراحی چشم ها متورم هستند. زمانی که تورم از بین برود می توان شاهد تغییرات بود.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های ۲۲۶۵۷۹۷۵-۲۲۶۵۷۹۸۴ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

مراقبت های در منزل بعد از جراحی پلک

– زمانی که احساس خستگی کردید استراحت کنید. خواب کافی می تواند سرعت بهبودی را بالا ببرد.
– هنگام خواب سر را برای چندین روز بعد از جراحی زیبایی پلک بالا نگاه دارید. با استفاده از دو تا سه متکا می توانید ارتفاع مناسبی را ترتیب دهید.
– برای شروع دوباره رانندگی بعد از جراحی با پزشک خود مشورت کنید.
– چشم ها بعد از این جراحی به راحتی خسته می شوند. بنابراین فعالیت هایی مانند خواندن، کار با کامپیوتر و تماشا کردن تلویزیون را برای چند روز اول بعد از جراحی محدود کنید.
– از لنزهای تماسی تا دو هفته بعد از جراحی یا تا زمانی که پزشک اجازه بدهد استفاده نکنید.
– تا دو هفته بعد از جراحی چشم ها را آرایش نکنید. همچنین از لوسیون ها و کرم های صورت در صورت امکان استفاده نکنید.
– روز بعد از جراحی می توان دوش گرفت و حتی موها را شست. ولی آب، صابون و شامپو تا یک هفته بعد از جراحی نباید با چشم ها اصابت کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید .

منبع : https://myhealth.alberta.ca/Health/aftercareinformation/pages/conditions.aspx?hwid=zy1659

پاسخ

شانزده − 2 =

Call Now Button