[021] 22657984
[021] 22657975

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی

رینوپلاستی که با نام جراحی بینی شناخته شده تر است، با استفاده از تکنیک های بروز جراحی به تغییر شکل بینی می پردازد. با تغییر استخوان ها و غضروف ها می توان شکل بهترین برای بینی فراهم نمود. رینوپلاستی یکی از متداول ترین و شناخته شده ترین انواع جراحی زیبایی است.

جراحی بینی نیمه فانتزیعلت انجام رینوپلاستی

افرادی که قصد ترمیم بینی و بازسازی شکل آن را دارند، برای اصلاح مشکلات تنفسی مراجعه می کنند و یا نقص مادرزادی دارند و یا در کل از ظاهر بینی خود راضی نیستند برای انجام این جراحی اقدام می کنند. از تغییرات احتمالی که بعد از جراحی رینوپلاستی رخ می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تغییر سایز بینی
– تغییر زاویه بینی
– صاف کردن تیغه بینی
– تغییر شکل نوک بینی
– باریک کردن سوراخ های بینی

در صورتی که رینوپلاستی برای بهبود ظاهر انجام گیرد و با هدف اصلاح ساختار بینی انجام نگرفته باشد، لازم است که تا رشد کامل استخوان بینی صبر نموده و سپس برای جراحی اقدام گردد. برای مثال در دختران از سنین 15 سال و برای پسران کمی بیشتر باید صبر کرده و سپس برای جراحی بینی اقدام کرد. با این حال اگر جراحی بینی برای اصلاح مشکلات تنفسی انجام گیرد می توان جراحی را در سنین پایین تر هم انجام داد.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

شیوه جراحی رینوپلاستی

رینوپلاستی می تواند در بیمارستان یا مطب پزشک و مجهز به تمامی امکانات انجام گیرد. پزشک برای این جراحی از بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی کمک می گیرد. اگر جراحی بینی نیاز به تغییرات وسیعی نداشته باشد معمولاً به بی حسی انجام می گیرد. در این شرایط ناحیه بینی بی حس می شود و به فرد آرام بخش تزریق می شود. به این ترتیب بیمار در طول جراحی بیدار است ولی کاملاً آرام است.

ولی در مواردی که نیاز به شکسته شدن استخوان و اصلاح غضروف و استخوان های بینی باشد معمولاً بیمار بیهوشی عمومی را تجربه می کند. در این شرایط بیمار در طول جراحی بینی کاملاً خواب است و هیچ گونه احساسی ندارد.

بعد از بیهوشی بیمار، برش هایی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می گردد تا پوست از غضروف استخوان های ناحیه بینی جدا شود. سپس به تغییر شکل بینی پرداخته می شود. این جراحی بین یک تا دو ساعت زمان می برد و در طول این مدت زمان استخوان ها تراشیده شده و غضروف ها تغییر شکل داده می شوند. همچنین در برخی از موارد برای ایجاد ظاهری مناسب برای بینی می توان از غضروف استفاده نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید .

منبع : https://www.healthline.com/health/rhinoplasty#recovery

پاسخ

هفت − دو =

Call Now Button