مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تزریق چربی به سینه

دلایل متعددی برای بزرگ کردن سینه ها وجود دارد. بسیاری از خانم هایی که سینه های کوچکی دارند، به دنبال افزایش حجم و سایز سینه های خود هستند و می خواهند تقارن سینه های شان بهتر شود. حتی در برخی موارد، خانم ها به دنبال جراحی بازسازی سینه بعد از درمان سرطان پستان هستند.

قرارگیری پروتز داخل بافت سینه، قسمت فوقانی و یا پشت عضلات قفسه سینه در جراحی پروتز سینه به بهبود فرم و اندازه سینه ها کمک می کند و نتایج ماندگار و درخشانی را به همراه خواهد داشت. اما تزریق چربی، روشی است جایگزین جراحی پروتز سینه که این روزها محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و به سینه ها فرم و ظاهر طبیعی تری می دهد. به علاوه این که، تزریق چربی احتمال بروز عوارض ناشی از پروتز را نیز کاهش می دهد.

تزریق چربی به سینه چیست؟

تزریق چربی به سینه شامل سه مرحله برداشت سلول های چربی از یک ناحیه از بدن و تزریق به سینه ها می باشد. از جمله مزایای این روش می توان به این مورد اشاره کرد که خانم ها می توانند از شر چربی های اضافی در نواحی مانند ران ها خلاص شوند و به حجم سینه ها اضافه شود.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

مرحله به مرحله تزریق چربی

– تزریق چربی، روش سرپایی است که کمتر از دو ساعت به طول می انجامد. در ابتدا، بی حسی موضعی در ناحیه اعمال و لیپوساکشن آغاز می شود. نواحی مورد نظر علامت گذاری و برش های کوچکی در ناحیه هدف زده خواهد شد.
کانولا وارد ناحیه مورد نظر می شود و چربی های اضافی به روشی کاملا ایمن برداشته خواهند شد.

– بعد از اتمام لیپوساکشن، روند جراحی با تخلیه مایعات اضافی و شست و شوی سلول های چربی با آنتی بیوتیک ادامه می یابد. این مرحله شامل برداشت خون و سایر ناخالصی هایی است که می توانند منجر به بروز عفونت شوند.

– در مرحله بعد، برش های ریزی اطراف سینه ها زده می شود و مقدار کمی از سلول های چربی به داخل بافت سینه تزریق خواهد شد.

– بعد از تزریق مقدار کافی و مناسب چربی، برش ها بخیه زده می شوند. بیمار برای مدت کوتاهی در اتاق ریکاوری باقی می ماند و بعد از آن می تواند به منزل برگردد.

یکی از مهم ترین مزایای تزریق چربی این است که امکان فرم دهی دلخواه سینه ها وجود دارد، در حالی که پروتزها اندازه استانداردی دارند.

چه افرادی می توانند از مزایای تزریق چربی به سینه ها بهره مند شوند؟

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که تزریق چربی به سینه برای تمام افراد مناسب نیست. خانم هایی که می خواهند اندازه سینه های شان دو سایز و یا بیشتر تغییر کند، می توانند تحت جراحی پروتز سینه قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

تزریق چربی به خانم هایی پیشنهاد می شود که از وجود چربی اضافی در برخی نواحی بدن خود ناراضی هستند و خواهان افزایش سایز و حجم سینه های خود می باشند.

تزریق چربی مناسب خانم هایی است که سینه های شان در تقارن کامل باهم نیستند.

حتی خانم هایی که بعد از جراحی پروتز سینه، از اندازه پروتز خود ناراضی هستند، می توانند تزریق چربی را انجام دهند.

خانم های جوانی که بعد از بارداری و شیردهی از حجم سینه های شان کاسته شده و در آینده قصد بارداری ندارند، می توانند از مزایای تزریق چربی بهره مند شوند.

خانم هایی که درمان سرطان پستان در آن ها کامل طی شده نیز گزینه مناسبی برای تزریق چربی هستند تا سینه ها به فرم طبیعی قبل از درمان برگردد.

آیا تزریق چربی به سینه می تواند عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد؟

تزریق چربی، روشی است که سال ها توسط جراحان و به منظور بهبود ظاهر و جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به تمام پیشرفت های صورت گرفته در این زمینه، هم چنان نگرانی هایی وجود دارد. از قبیل این که:

– چربی که به بافت سینه تزریق می شود، فاقد رگ های خونی است و باید به جریان خونی که به سینه می رسد، اکتفا کند و تمامی سلول های چربی زنده نمی مانند. در این جا، مهارت و تخصص جراح پلاستیک اهمیت ویژه ای پیدا خواهد کرد.

– تنها مقدار کمی چربی به سینه تزریق می شود، چرا که فضای کمی برای اضافه شدن چربی بیشتر وجود دارد. در کنار موارد گفته شده، در صورتی که تزریق چربی توسط جراح پلاستیک با تجربه در این زمینه انجام شود، نتایج بسیار درخشانی را به همراه خواهد داشت.

راه های ارتباطی دکتر محمدرضا آخوندی نسب:
 شماره های تماس:  22657975-22657984
صفحه اینستاگرام: drakhoondi

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید.

Source: https://drjohnburns.com/blogs/news/everything-you-need-to-know-about-fat-transfer-breast-augmentation

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

تماس با پزشک