مدت زمان مطالعه ۲۵ دقیقه
دکتر محمدرضا آخوندی نسب / لاغری و پیکر تراشی / جراحی زیبایی شکم؛ هزینه، عوارض و معایب

جراحی زیبایی شکم؛ هزینه، عوارض و معایب

فردی که برای جراحی زیبایی شکم مراجعه می کند معمولاً تمامی راهکارها را برای لاغر کردن شکم به کار گرفته است ولی نتیجه ای نگرفته است. رژیم غذایی، ورزش کردن و … همگی شاید تاثیری بر روی چربی های دور شکم بگذارد ولی گاهی اوقات به دلیل بارداری های پی در پی، ماهیچه های شکمی دچار آسیب و پارگی می شوند و این باعث شلی و افتادگی شکم می شود.

عمل ابدومینوپلاستی به صاف کردن شکم و برداشتن پوست و چربی های اضافی کمک می کند. همچنین به سفت کردن ماهیچه های دیواره شکمی می پردازد. با این حال این جراحی یکی از اعمال پیچیده است و نیاز به تجربه و دقت بسیار بالای جراح دارد. در این شرایط بهتر است که با مراجعه به بهترین جراح شکم ، بررسی های لازم انجام گیرد و شرایط بیمار آنالیز شود. در ادامه قصد داریم توضیحاتی درباره یکی از اصلی ترین عمل های زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی بدهیم.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم چیست؟

عمل زیبایی شکم که با عنوان ابدومینوپلاستی نیز شناخته می شود، با هدف صاف شدن شکم و برداشت پوست و چربی اضافی این ناحیه و هم چنین کشیده شدن عضلات و ماهیچه های دیواره شکمی صورت می گیرد.

جراحی شکم، جراحی بزرگ و پیچیده ای است و آن چه که از اهمیت بالایی برخوردار است این است که وضعیت جسمانی و فیزیکی بیمار قبل از عمل باید به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد.نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که عمل ابدومینوپلاستی می تواند آخرین اقدام بیماران برای رهایی از چربی های اضافی ناحیه شکم باشد، در وهله اول توصیه می شود بیمار با ورزش و رژیم غذایی نسبت به لاغر شدن این ناحیه اقدام کند.

جراحی شکم برای لاغری

تامی تاک باید به عنوان آخرین گزینه انجام گیرد. همچنین این جراحی نباید به عنوان روشی برای کاهش وزن باشد. در صورتی که زن هستید و در آینده قصد بارداری دارید لازم است که ابدومینوپلاستی را برای بعد از بارداری آخر انجام دهید. دلیل این مورد این است که در عمل ابدومینوپلاستی ماهیچه های شکمی به صورت عمودی سفت می شوند. در صورتی که بعد از این عمل فرد باردار شود، ماهیچه ها باز می شوند. همچنین بهتر است که بعد از اینکه فرد به وزن تقریبی خود رسید و قصد لاغری بیشتر نداشت، برای این جراحی اقدام کند.

جراحی-زیبایی-شکم

عمل زیبایی شکم به چه افرادی توصیه نمی شود؟

خانم هایی که در آینده قصد بارداری دارند، باید انجام عمل را به تاخیر بیندازند. چرا که در طول جراحی، عضلات عمودی دچار کشیدگی می شوند و بارداری می تواند باعث جدا شدن این عضلات و بی اثر شدن نتیجه جراحی شود.

برخی خانم ها هم چنان قصد لاغری و کاهش وزن دارند. در چنین مواردی توصیه می شود بیمار ابتدا به وزن بدنی ایده آلی برسد و سپس نسبت به انجام جراحی اقدام کند.

تمامی موارد گفته شده در طول جلسات مشاوره مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت. هم چنین با بیمار در خصوص نتایج، عوارض احتمالی و مراقبت های بعد از عمل نیز صحبت خواهد شد.

آمادگی قبل از جراحی زیبایی شکم

سیگار کشیدن می تواند ریسک عوارض جانبی را افزایش دهد و بهبودی را به تأخیر بیندازد. در صورت سیگار کشیدن، مجبور خواهید بود برای مدت مشخصی که پزشک تعیین می کند، این کار را متوقف کنید. فقط کاهش مصرف سیگار کافی نیست. حداقل باید یک ماه قبل از جراحی و به مدت دو هفته بعد از عمل زیبایی شکم از انواع نیکوتین – ادامس، چسب و سیگار الکترونیکی کاملاً خودداری کنید. از نظر زمانی هرچه بین ترک سیگار و جراحی فاصله باشد، بهتر است.

آمادگی قبل از جراحی شکم

مطمئن شوید که وعده های غذایی متعادل و کامل می خورید. سعی نکنید قبل از جراحی بیش از حد رژیم بگیرید. تغذیه مناسب برای بهبودی کامل مهم است.

به عنوان بخشی از مشاوره قبل از عمل، جراح ممکن است به شما دستور دهد که مصرف برخی از داروهای خود را که باعث ضعیف شدن خون و مواد مغذی می شود، برای مدت زمانی خاص قبل و بعد از جراحی متوقف کنید. این داروها شامل آسپرین و ضد التهاب های غیراستروئیدی (NSAIDs) است. اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید باید به جراح خود اطلاع دهید.

قبل از اینکه تحت جراحی قرار بگیرید، مطمئن ترین و راحت ترین جا را برای گذراندن دوران نقاهت و رفع نیازهای خود آماده سازید.

چه افرادی بهترین کاندید برای جراحی ابدومینوپلاستی هستند؟

تامی تاک برای مردان و زنانی که از سلامت جسمی نسبی برخوردارند، مناسب است. این جراحی نباید با لیپوساکشن اشتباه گرفته شود. ولی جراحی زیبایی شکم می تواند به منظور برداشتن چربی ها یا همان لیپوساکشن هم انجام گیرد. در برخی موارد هم جراحی لیپوساکشن همراه با جراحی ابدومینوپلاستی انجام می گیرد. این مورد بستگی به شرایط بیمار دارد.

افرادی که سابقه کاهش وزن بسیار دارند و با افتادگی و شلی پوست زیر شکم مواجهه اند بهترین راه اصلاح افتادگی پوست و برداشتن چربی های اضافه زیر ناف عمل ابدومینوپلاستی می باشد. در واقع در این روش جراحی ترک های پوست ناشی از بارداری را می توان برداشت. قابل توجه است که اگر ترک های پوستی در قسمت بالای شکم یا بالای ناف وجود داشته باشد در زمان عمل این ترک ها به سمت زیر ناف جابجا می شوند ولی به صورت کامل نمی توان آن ها را برداشت.

حال برای آنکه بدانیم دقیقا چه افراد با چه نوع شرایطی کاندید و یا فرد مناسب عمل ابدومینوپلاستی هستند به ادامه مطلب بپردازید.

 • افرادی که سابقه بارداری داشته و تصمیم به بارداری مجدد ندارند.
 • افراد با اضافه وزن مناسب
کاندید مناسب جراحی شکم

اگر فردی اضافه وزن بیش از 15 تا 20 کیلو را داشته باشد در ابتدا بایستی با کمک رژیم های غذایی مناسب اقدام به کاهش وزن نموده تا وزن او نزدیک به وزن ایده آل شود، سپس اقدام به جراحی شکم نمایید. در ابتدا فرد می بایست از لحاظ وزنی مورد بررسی قرار گیرد. به طور معمول این افراد نبایست وزن بسیار بالای داشته باشند، تعریف استاندارد وزن بنام توده بدنی یا BMI (Body Mass Index) است و با توجه به این معیار می توانیم فرد مناسب را برای انجام این جراحی انتخاب نماییم.

در واقع برای بدست آوردن توده بدنی فرد، از یک فرمول استفاده می نماییم. این فرمول بدین صورت است که وزن بدن تقسیم بر مجذور قد براساس متر می باشد. فردی که می خواهد ابدومینوپلاستی انجام دهد نبایست BMI بیش از 35 داشته باشد زیرا افرادی که توده بدنی بیش از 35 دارند چاقی منتشر دارند و بایستی در ابتدا اقدام به کاهش وزن نموده سپس تحت جراحی قرار گیرند چون در چنین شرایطی ریسک انجام عمل کمتر شده و نتیجه عمل بهتر خواهد بود.

محاسبه-شاخص-توده-بدنی

افرادی که قصد انجام عمل ابدومینوپلاستی دارند ترجیح داده می شود که توده بدنی یا BMI زیر 30 داشته باشند اما برخی از جراحان پلاستیک افرادی که BMI بین 30 تا 35 را نیز جراحی می کنند. برخی از افراد حتی با BMI زیر 30 چاقی منتظر دارند، معمولا این دسته از افراد چربی احشایی در داخل معده و روده دارند که این چربی های احشایی با عمل ابدومینوپلاستی تغییری نخواهد کرد و در نتجه آن شکم بسیار صافی ایجاد نمی شود و احتمال دارد پس از عمل شکم فرد کمی حالت برآمده داشته باشد.

طریقه انجام جراحی زیبایی شکم

مدت زمان لازم برای انجام این جراحی بر اساس هدف نهایی آن متغیر است و از یک ساعت تا پنج ساعت می تواند زمان ببرد. جراحی ابدومینوپلاستی معمولاً با بیهوشی عمومی انجام می شود و فرد در طول عمل کاملاً بیهوش و خواب است. لازم است که فردی همراه بیمار باشد تا بعد از جراحی وی را به منزل ببرد. جراحی زیبایی شکم با توجه به تکنیک به کار رفته و نتایج مورد دلخواه بیمار، می تواند یک تا پنج ساعت به طول بینجامد. عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. به همین خاطر، روز جراحی، فردی از دوستان و یا اعضای خانواده باید بیمار را همراهی کند.

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

ایجاد برش روی شکم

در این جراحی با بریدن پوست های اضافی و ماهیچه های اضافی و از سوی دیگر دوختن ماهیچه ها در حالت جدید می توان ظاهری متناسب و صاف و سفت برای شکم به وجود آورد. بعد از عمل فرد به اتاق ریکاوری منتقل می شود تا به هوش آید و سایر مراقبت های لازم از بیمار به عمل آید. برش های که در طول جراحی شکم ایجاد می شود در قسمت بالایی ناحیه شرمگاهی است که معمولا از یک سمت تا سمت دیگر ادامه خواهد داشت و در طول این عمل علاوه بر برداشتن چربی و پوست اضافی و عضلات جدار شکم ترمیم می شود.

ترمیم جدارهای شکم

در حقیقت ترمیم جدار شکم به دلیل ایجاد دیستاز می باشد. در طول بارداری جدار شکم و عضلات آن فاصله پیدا می کنند این فاصله عضلات جدار شکم از خط وسط دیستاز نامیده می شود که سبب شل شدن شکم فرد می گردد و حتی فرد نمی تواند آن را سفت نگه دارد، در طول این عمل فاصله ترمیم و عضلات کنار یکدیگر قرار می گیرند.

بازسازی ناف

علاوه بر فعالیت های انجام شده ناف از جای مناسب خود خارج می شود و سپس با شکل مناسب در جای خود قرار می گیرد.

روش های جراحی زیبایی شکم

عمل زیبایی شکم دارای انواع مختلفی می باشد اما عوامل مختلفی می تواند در انتخاب هر کدام از این روش ها تاثیر بگذارد اما این عوامل و انواع روش های ابدومینوپلاستی به چه صورت است؟

ابدومینوپلاستی کامل

ابدومنیوپلاستی کامل زمانی انجام می شود که تغییرات زیادی باید اعمال شود.در این روش، برشی از یک سر ران تا سر دیگر، بالای خط رویش موی ناحیه تناسلی زده می شود تا امکان دسترسی به پوست و عضلات برای پزشک فراهم گردد. گاهی ممکن است نیاز باشد برشی اطراف ناف زده شود تا بافت های اطراف ناف آزاد شوند. لوله ای زیر پوست جهت جمع آوری آب و مایعات اضافی قرار می گیرد، که چند روز بعد از جراحی برداشته خواهد شد.

ابدومینوپلاستی کامل

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی با برش های کوچک تری همراه است و عمدتا زمانی انجام می شود که میزان تجمع چربی زیر ناف زیاد باشد. در طول جراحی، تغییری در محل قرارگیری ناف ایجاد نخواهد شد. پوست از ناحیه میان برش و ناف جدا و چربی اضافی برداشته می شود. این روش جراحی هم چنین می تواند با آندوسکوپ (لوله ای ظریف به همراه دوربین متصل به آن) انجام می شود که در حدود یک تا دو ساعت به طول خواهد انجامید. در این روش، نیز لوله ای زیر پوست گذاشته خواهد شد.

عوامل تاثیر گذار بر انتخاب روش جراحی شکم

دو عامل بسیار مهم در تعیین روش جراحی شکم نقش بسزایی دارد، یک عامل میزان شلی و افتادگی پوست و دومین عامل میزان چربی های زیر پوست می باشد. این دو عامل جراح را راهنمایی می کند تا کدام نتیجه را بگیرد؛ در صورتی که فردی تنها تجمع چربی بدون شلی و ترک های پوستی داشته باشد این گونه افراد با چنین شرایطی کاندید مناسب جراحی لیپوماتیک می باشند.

معمولا افرادی که بارداری نداشته و نوسانات حجمی زیاد نداشته اند این حالت رخ می دهد که فرد کاندید لیپوماتیک خواهد بود. اما اگر فرد شلی پوست با ترک های واضح بارداری داشته باشد؛ این افراد کاندید مناسب برای جراحی باز یا ابدومینوپلاستی خواهد بود. البته اگر فردی افتادگی شدید پوست و تجمع چربی زیر پوست داشته باشد در روش باز به صورت همرمان از لیپوماتیک نیز استفاده می شود.

جراحی-شکم

جراحی شکم همزمان با جراحی سینه

جراحی سینه و شکم

امکان انجام جراحی سینه و شکم وجود دارد به دلیل آنکه هر دو ناحیه در کنار یکدیگر است و می توان برای یک بیهوشی هر دو جراحی را انجام داد، اما برای تمامی افراد این امکان پذیر نخواهد بود. افرادی که شکم یا سینه های بزرگی دارند طول عمل اضافه خواهد شد و ممکن است این عامل بر ریسک جراحی و بیهوشی اثر بگذارد. در مواردی که فرد نیاز به لیفت داشته باشد، یا نیاز به کوچک کردن مختصر سینه ها دارند و همچنین شکم بزرگ نباشد انجام این دو نوع جراحی بلامانع است و خیلی از بیمارانی که کاندید باشند این جراحی های همزمان انجام می گردد.

جراحی شکم همراه با لیپوساکشن یا لیپوماتیک

در اکثریت مواقع ممکن است جراحی شکم همراه با لیپوساکشن پهلوها و شکم انجام گردد تا شکم فرم بهتری پیدا کند. همچنین در روش های جدید حتی با استفاده از دستگاه های پالپ یا اولتراسونیک خطوط جدار شکم یا سیسپک ایجاد می شود تا ظاهر بهتری به ویژه برای مردان ایجاد شود.

عمل لیپوساکشن

مراقبت های بعد از جراحی شکم

بعد از پایان جراحی، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی شکم و بخیه ها قرار خواهد گرفت. آن چه که مهم است این است که بیمار گن مخصوص را بپوشد تا شکم فرم بگیرد. بخیه ها جذبی بوده و گاها پیش می آید که بر حسب سلیقه جراح پلاستیک بخیه های دور ناف غیر جذبی زده می شود. افرادی که از لحاظ بدنی فعال هستند، باید انجام کارهای سنگین را به مدت چهار تا شش هفته محدود کنند. بیمار تا جایی که می تواند باید در منزل استراحت کند.

نکات مربوط به نحوه خوابیدن و یا نشستن که می تواند به تسکین درد کمک کند، در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. در کل، بیشتر بیماران از نتیجه عمل زیبایی شکم و ظاهر جدید خود رضایت کامل دارند. با این حال، چند ماه طول می کشد تا بیمار احساس طبیعی قبل از عمل خود را داشته باشد. آن چه که بسیار مهم است این است که بیمار بعد از جراحی باید ورزش و رژیم غذایی را ادامه بدهد تا نتایج ایده آل تری حاصل شود. مراقبت های پس از جراحی شکم در نتیجه جراحی تاثیر بسزایی دارد، مراقبت ها و توصیه های پزشکی با توجه به نوع روش جراحی متفاوت می باشد اما آنچه به طور معمول برای تمامی روش ها می بایست رعایت گردد عبارت است از:

 • استفاده از گن به مدت دو ماه جهت کنترل تورم ناشی از جراحی
 • به دلیل استخراج چربی همراه با برداشتن پوست علاوه بر گن استفاده از شکم بند به مدت سه تا چهار هفته ضروری است.
 • لازم به ذکر است، مدت زمان استفاده از گن بر حسب شرایط فرد و صلاح دید جراح پلاستیک مشخص می گردد.

استفاده از درن های تخلیه

افرادی که تحت جراحی قرار می گیرند، به دلیل برداشتن و بلند کردن فلت های پوستی و جراحی که در قسمت شکم انجام می شود، درن های تخلیه بنام هموبک روی شکم قرار داده می شود که این درن ها به تخلیه خونابه های شکم کمک می کند و به مدت پنج تا هفت روز در شکم تا زمانی که مطمئن شویم میزان تخلیه خونابه کمتر از ۲۵ سی سی در شبانه روز باشد باقی خواهد ماند.

درن های شکمی

استفاده از شکم بند پس از جراحی

شکم بند

پس از عمل بیمار می بایست حتما از شکم بند استفاده کند در واقع هدف از استفاده شکم بند پیشگیری از باز شدن بخیه ها ناشی از ترمیم عضلات جدار شکم می باشد. همچنین به منظور پیشگیری از ایجاد فشار به آن ناحیه است. مدت زمان استفاده از شکم بند پس از جراحی به مدت سه هفته تا یکماه می باشد به خصوص در زمان های که فرد تصمیم به نشستن و راه رفتن می کند حتما بایستی از شکم بند استفاده نماید و تنها در زمان استحمام مشکلی نخواهد بود که از شکم بند استفاده نشود.

استراحت کردن پس از جراحی شکم

استراحت پس از جراحی به مدت سه هفته ضروری خواهد بود و نشستن طولانی مدت در این زمان ممنوع می باشد و افرادی که تصمیم دارند سرکار روند یا رانندگی نمایند بایستی به مدت کوتاهی بنشینند زیرا نشستن طولانی مدت به بخیه های داخلی شکم فشار می آورد و ممکن است نتیجه مطلوب را از بین ببرد.

استراحت کردن

فعالیت ورزشی پس از جراحی شکم

در جراحی ابدومینوپلاستی شلی جدار شکم که در اثر بارداری های قبلی ایجاد شده است، توسط بخیه های بسیار محکم اصلاح می شود و به همین خاطر بایستی زمان کافی برای ترمیم اصلاح را داشته باشیم. به طور معمول توصیه می شود که فرد به مدت سه هفته از انجام فعالیت های سنگین و بلندکردن اجسام سنگین خودداری کند. در هفته اول پس از عمل به فرد توصیه می شود خمیده راه رود تا کشش وجود نداشته باشد.

فعالیت ورزشی

قسمت عمده درد ابدومینوپلاستی در محل بخیه های بیرونی نیست بلکه در ناحیه ترمیم بخیه های عمودی است که از قسمت زیر جناق تا ناحیه بالای لگن وجود دارد. لذا فرد هر نوع فعالیتی که انجام می دهد بایستی از فشار آوردن به بخیه ها اجتناب ورزد.

همچنین به بیماران توصیه می شود که در زمانی که تصمیم دارند از حالت خوابیده تغییر حالت دهند بنشینند یا بایستند برای آنکه میزان کشش و فشار به بخیه ها به حداقل برسد سعی نمایید به پهلو بخوابند و از پهلو تغییر حالت دهند. به طور معمول پس از یک ماه فرد می تواند فعالیت های عادی خود را شروع نماید اما فعالیت های ورزشی روتین مانند پیلاتس و ورزش های حرفه ای پس از دو تا سه ماه شروع شود.

بازگشت چاقی بعد از جراحی شکم

یکی از سوالات شایع این است که آیا احتمال بازگشت چاقی پس از جراحی لاغری شکم پیش خواهد آمد؟ بایستی بگوییم که قطعا این احتمال وجود دارد و در زمان جراحی تمام سلول های چربی را نمی توان خارج نمود، بالاخره مقداری چربی در ناحیه زیر پوست باقی می ماند و باید بماند.

در صورتی که فرد از لحاظ دریافت کالری بیشتر از حدی که نیاز دارد دریافت نمایید این امر قطعا منجر به تجمع چربی در نواحی مختلف بدن از جمله نواحی که جراحی شده باقی خواهد ماند. لذا فرد بایستی توازن بین دریافت و مصرف کالری را پس جراحی را رعایت نمایید.

زایمان پس از ابدومینوپلاستی

بارداری پس از جراحی ابدومینوپلاستی بلامانع است و فرد می تواند باردار شود. اما نکته ای که بدان بایستی دقت نمایید این است که جدارهای شکم که در اثر زایمان های قبلی شل شده محکم می گردد.

بارداری مجدد و وجود جنین در شکم سبب می شود تا کششی ایجاد شود که همین امر موجب باز شدن بخیه ها می گردد در نتیجه فرد مجدد نیاز به جراحی دیگری پیدا می نماید. لذا بهتر است افرادی که تحت جراحی شکم قرار می گیرند پس از جراحی تصمیم به بارداری نداشته باشند.

عوارض جراحی زیبایی شکم

جراحی شکم از کم خطرترین و کم عارضه ترین اعمال پلاستیک به شمار می آید. آنچه افراد بدان بایستی دقت نمایند و جالب است بدانند میزان خطر آمبلی در افرادی که جراحی خارج کردن رحم را انجام می دهند از جراحی شکم بسیار بالاتر بوده و می توان گفت نسبت آن ده به یک می باشد. اما در این بین احتمال بروز برخی عوارض در این جراحی وجود دارد که عبارت است از:

تجمع مایع در زیر پوست

از عوارض شایعی که پس از جراحی شکم ممکن است رخ دهد تجمع مایع زیر پوست می باشد. لذا برای پیشگیری از بروز چنین عارضه ای در اکثریت موارد از لوله های تخلیه سروما یا تخلیه خونابه به مدت ۵ تا ۷ روز استفاده می شود.

تجمع خون در زیر پوست

به طور معمول این عارضه در اثر خونگیری هنگام جراحی رخ می دهد و جز عوارضی است که به ندرت اتفاق می افتد.

باز شدن ناحیه تحتانی زخم

در واقع باز شدن زخم در اثر کشش های بسیار هنگام جراحی احتمال دارد رخ دهد، لذا به منظور پیشگیری از این عارضه بهتر است کشش پوست در حد تعادل انجام شود.

افراد سیگاری می بایست برای آنکه عوارض جراحی به حداقل رسد به مدت یک ماه قبل از عمل از مصرف سیگار اجتناب ورزند.

سوالات متداول جراحی زیبایی شکم

نکات پایانی

در پایان بگویم که جراحی زیبایی شکم به معنای برداشتن پوست، چربی های اضافه شکم و بازسازی ناف همراه با لیپوساکشن چربی های زیر پوست در قسمت بالای شکم و پهلوها می باشد و به طور معمول نتایج عمل ابدومینوپلاستی پس از دو ماه بدست می آید.


:Source

my.clevelandclinic.org

www.medicinenet.com

دکتر محمدرضا آخوندی نسب

دکتر محمدرضا آخوندی نسب

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

برچسب ها:
مقالات مرتبط
لیپوماتیک؛ بهترین روش پیکر تراشی

لیپوماتیک؛ بهترین روش پیکر تراشی

میل به زیبایی یک علاقه فطری است و اکثریت افراد تمایل زیادی به زیبایی و جذابیت دارند و از این رو در تلاشند تا اندام و چهره ای زیبا داشته...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

12 دیدگاه ها
 1. سلام خداقوت

  لطف میکنید به این سوال من جواب بدید
  من قصد دارم جراحی سینه و جراحی شکم با هم انجام بدم ولی میترسم خواستم بپرسم یه بار زایمان داشتم و قصد بارداری ندارم و اینکه یک سال از زایمانم گذشته الان میتونم این جراحی انجام بدم و اینکه اگر انجام بدم آیا احتمال خطر آمبولی هست؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   بله می تونید اتجام بدید و خطر آمبولی ناچیز است و جایی هیچ گونه نگرانی نیست.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی سینه می توانید به صفحه جراحی زیبایی سینه مراجعه نمایید.

   پاسخ
 2. سلام آقای دکتر

  من ابدومینوپلاستی و پروتز سینه رو باهم دو سال پیش انجام دادم و الان ازدواج کردم و قصد بارداری دارم آیا بخواهم باردار بشم به حالت قبل برمیگرده ؟ ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   بله احتمال برگشت وجود دارد. اما بدانید این برگشت پذیری تقریبی خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی سینه می توانید به صفحه جراحی پروتز سینه مراجعه نمایید.

   پاسخ
 3. سلام آقای دکتر خسته نباشید. اندازه برش عمل ابدومینوپلاستی چقدر است و در افراد مختلف متفاوت هستش؟ لطف میکنید به سوالم جواب بدید ممنون

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   میزان برشحدود ۴۰ سانت خواهد بود اما ممکن است براساس عواملی متفاوت باشد بهتر است در این خصوص با جراح خود مشورت نمایید.

   پاسخ
 4. سلام خسته نباشید
  سوالی ازتون داشتم آیا در جراحی شکم ناف جابه جا میشه و مشکلی بعدا پیش نمیاد؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود و با جابه جایی ناف مشکلی برای هیچ فردی ایجاد نخواهد شد.

   پاسخ
 5. بعد از جراحی شکم چه مدت استراحت کردن لازمه؟

  پاسخ
  • سلام بعد از جراحی شکم به مدت یک ماه باید استراحت کرد

   پاسخ
 6. سلام. وقت بخیر. لطف می کنید بفرمایید در ابدومینوپلاستی میزان چربی هم در هزینه تاثیر دارد یا نه؟ و هزینه حدود چقدر است؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز هزینه با توجه به شرایط هر فرد تعیین میشه که باید با مراجعه حضوری و معاینه مشخص بشه

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *