دکتر محمدرضا آخوندی نسب / عمل زیبایی صورت / جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی یک نوع روش جراحی است که به تغییر ظاهر گوش بیرونی می پردازد. هدف از این جراحی اصلاح بدفرمی های گوش برای بهبود ظاهر آن است. جراحی بازسازی گوش شامل بازسازی شکل بیرونی گوش است. دفرمیتی های گوش در اثر آسیب و تصادف یا نقص های مادرزادی ایجاد شده اند.

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

در بسیاری از موارد که گوش ها از محل طبیعی خود بیرون زده باشند، نیاز است که برای بهبود ظاهر، از جراحی زیبایی کمک گرفت. خوابانیدن گوش های برجسته می تواند به بهبود ظاهر کمک کند و هدف از این جراحی، زیبایی بیشتر است.
گوش های برجسته می تواند برای کودکان به دلیل مسخره کردن هم سالان اش، آزاردهنده باشد. در صورتی که گوش ها بیش تر از دو سانتی متر از سر فاصله داشته باشند حالتی برجسته خواهند داشت. اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش یک روش جراحی متداول برای کودکان است ولی می تواند برای بیماران در هر سنی انجام گیرد.

علت انجام اتوپلاستی

اتوپلاستی نوعی جراحی است که به تغییر شکل گوش بیرونی می پردازد. گوش بیرونی به هیچ عنوان تاثیری در عملکرد شنیداری فرد ندارد. برخی افراد احساس می کنند که گوش هایشان بیش از حد برجسته است و این مورد می تواند موجب شرمساری و کاهش اعتماد به نفس فرد شود. این مورد در کودکان و بزرگسالان می تواند وجود داشته باشد. بنابراین یکی از مهم ترین دلایل انجام این جراحی، احساس نارضایتی بیمار از ظاهرش است.

علت ایجاد گوش برجسته

گوش بیرونی به طور نرمال در زاویه بین بیست تا بیست و پنج درجه از سر قرار دارد. در صورتی که این زاویه از سی و پنج درجه بیشتر باشد، گوش ها حالتی برجسته پیدا می کنند. این مورد می تواند به صورت ژنتیکی باشد و یا در برخی موارد نادر به در یکی از اعضای خانواده وجود داشته باشد. این عارضه حدوداً پنج درصد از کل جمعیت را درگیر می کند. گوش برجسته هیچ تاثیری بر شنوایی فرد ندارد. این عارضه به دلایل زیر اتفاق می افتد:
– رشد بیش از حد غضروف گوش
– رشد کم غضروف گوش
– آسیب و ضربه به گوش ها

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

جراحی اتوپلاستی

جراح در این نوع جراحی از تکنیک های مناسبی برای اصلاح، بازسازی، جابه جایی، اصلاح نقص و جایگذاری قسمت های از دست رفته گوش، کمک می گیرد. برای به دست آمدن بهترین نتیجه لازم است تا رشد کامل گوش ها صبر کرده و سپس برای جراحی اقدام گردد. رشد کامل گوش ها معمولاً بعد از پنج سالگی اتفاق می افتد.
جراحی زیبایی گوش با ریمادل (remodel) کردن غضروف ها و ساخت چین های مورد نیاز و تغییر موقعیت گوش ها، فاصله بین گوش و سر را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید
همه چیز در مورد جراحی بینی

سه نوع اصلی جراحی اتوپلاستی وجود دارد :

– افزایش سایز گوش در موارد میکروشیا یا عدم تشکیل گوش
– اوتوپکسی یا صاف کردن و عقب بردن گوش برجسته
– کاهش سایز گوش در مواردی که گوش ها بیش از حد بزرگ هستند. گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند با نام ماکروشیا شناخته می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید .

منبع : https://www.medicalnewstoday.com/articles/246767.php

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + یازده =

Call Now Buttonتماس با پزشک