مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر محمدرضا آخوندی نسب / لاغری و پیکر تراشی / جراحی همزمان شکم و سینه؛ 5 نکته که باید در مورد آن بدانید!
جراحی همزمان سینه و شکم

جراحی همزمان شکم و سینه؛ ۵ نکته که باید در مورد آن بدانید!

پنجشنبه, شهریور ۱۸

بیشتر بیمارانی که به جراحان پلاستیک مراجعه می‌کنند، مطمئن نیستند که کدام جراحی را می‌خواهند انجام دهند. به هر حال تنها چیزی که از آن مطمئن هستند، نوع نتیجه ای است که امیدوارند به دست بیاورند. به عنوان مثال شما شاید بخواهید پهلوهایتان را کوچک کنید، یا فرم بدن قبل از بارداری‌تان را دوباره به دست آورید یا به سادگی مقداری حجم به سینه‌هایتان بدهید. تنها چیزی که باید به ما بگویید، آن چیزی است که امیدوارید به دست بیاورید. جراحان ما شما را به سمت بهترین جراحی‌هایی که هدف شما را به ارمغان می‌آورند، هدایت می‌کنند. دو جراحی که اغلب با هم ادغام می‌شوند، جراحی سینه و تامی تاک است. این ادغام ” mommy makeover” ( تغییرات مادر ) نامیده می‌شود.

mommy makeover چیست؟

هدف جراحی تغییرات مادر این است که شکل و ظاهر بدن بانوان را بعد از زایمان بازیابی کند. بسیاری از خانم‌ها بعد از بارداری متوجه تغییراتی در بدنشان می‌شوند. قسمت‌های زیادی از بدن تغییر می‌کنند، از جمله سینه‌ها، شکم، دور کمر، اندام تناسلی و باسن. جراحی‌های که می‌توانند در mommy makeover انجام شوند :

 • لیفت سینه
 • لیپوساکشن
 • جراحی باسن
 • جوانسازی واژن
 • جراحی زیبایی شکم
 • جراحی پروتز سینه یا بزرگ کردن سینه
جراحی-شکم-و-سینه

۵ نکته طلایی جراحی شکم و سینه

در ادامه با ۵ نکته که باید در مورد جراحی تغییرات مادر بدانید، آشنا می‌شوید:

هیچ جراحی تغییرات مادر استانداردی وجود ندارد

لزومی ندارد در تمام جراحی‌های تغییرات مادر یک سری جراحی‌های معین انجام شود. در واقع این جراحی بر اساس نیازها، سبک زندگی و آناتومی بدن شما شخصی سازی می‌شود.

 • سن
 • بارداری
 • یائسگی
 • شیردهی
 • افزایش یا کاهش وزن

تمامی این موارد می‌توانند عوارضی بر فرم بدن داشته باشند. به عنوان مثال ممکن است پوست روی شکم بعد از شل شدن قابلیت بازگشت به حالت اول را از دست بدهد و در نتیجه پوستی شل و پژمرده و فرم بدن نامنظمی بر جای بماند. بسیاری از بیماران نیز حجم سینه‌هایشان کاهش می‌یابد و کیسه‌های لجباز چربی در شکمشان ایجاد می‌شود که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاومند. کلید داشتن نتایج رضایت بخش از جراحی تغییرات مادر انتخاب درست ادغامی از جراحی‌هاست که بهترین راه حل برای مشکلات شما باشد.

عمل همزمان سینه و شکم

mommy makeover (تغییرات مادر) اغلب شامل جراحی سینه و شکم است

به طور معمول تغییرات مادر شامل شکلی از جراحی‌های سینه و تامی تاک است. همانطور که از اسمش پیداست، این جراحی در ابتدا برای جوانسازی قسمت هایی از بدن بانوان که بیش از حد تحت تاثیر دوران مادری قرار گرفته بود، ایجاد شد. با این حال با گذشت زمان جراحی تغییرات مادر تحول یافته است. هم اکنون شامل ادغامی از جراحی‌های زیر می‌تواند باشد:

هدف تغییرات مادر بازیابی ظاهری جوان برای فرم بدن شماست. این ممکن است شامل برداشتن پوست اضافی، برداشتن چربی‌ها، افزایش حجم سینه با کاشت ایمپلنت یا جبران حجم از دست رفته با تزریق چربی باشد.

بزرگ کردن سینه در مقابل لیفت سینه

جراحی سینه اغلب یک جزء بنیادی تغییرات مادر است. بارداری و شیردهی می‌تواند باعث کاهش حجم سینه‌ها شود. ایمپلنت سینه یک روش امن و عالی برای جبران این حجم از دست رفته است. هرچند بارداری، شیردهی و سن می‌توانند همچنین پوست سینه را شل کنند. به همین دلیل است که بزرگ کردن سینه مستقیما جواب نمی‌دهد.

آیا هنگامی که مقابل آینه می‌ایستید، نوک سینه‌های شما هنوز رو به جلو قرار می‌گیرد؟ اگر نه، احتمالا بهتر است لیفت سینه انجام دهید. حال لیفت سینه می‌تواند به تنهایی شود یا همراه با کاشت ایمپلنت انجام شود. استفاده از ایمپلنت‌های بزرگتر برای جبران کردن پوست شل سینه، در اخر باعث عوارضی می‌شود. پوست شل و آویزان نشانه‌ای است که بافت ضعیف سینه در گذر زمان نمی‌تواند ایمپلنت را در محل خود نگه دارد. با انجام لیفت سینه نوک سینه‌ها به مرکز سینه باز می‌گردند و ظاهری جوانتر و سرحال ایجاد می‌شود.

جراحی سینه

بیشتر افراد به تامی تاک کامل احتیاج دارند

شکم ناحیه مشکل برای بیشتر بیماران است. در حالی که لیپوساکشن بهترین گزینه برای از بین بردن چربی اضافی است، نمی‌تواند پوست آویزان یا ماهیچه‌های شل را درست کند. دو مشکلی که در بیمارانی که زایمان داشته‌اند یا به طور قابل توجهی کاهش یا افزایش وزن داشته‌اند، رایج است. با این وجود تامی تاک می‌تواند هر سه مشکل را بهبود ببخشد. برای انجام تامی تاک دو گزینه پیش رو دارید: تامی تاک کامل یا مینی تامی تاک. با این که بیشتر بیماران دومی را می‌خواهند، گزینه اول برای ان ها مناسب‌تر است.

کاندیدای ایده آل برای مینی تامی تاک فقط زیر ناف پوست شل دارد. این بیشتر شامل بانوانی است که زایمان کرده اند، افزایش وزن داشته اند یا یائسه شده اند. بیماران هر جراحی که کلمه “مینی” داشته باشد، دوست دارند چون به نظر می‌رسد برش کوچک‌تری لازم دارد. لازم است به یاد داشته باشید در هر صورت مینی تامی تاک جراحی بزرگی است که نیاز به دوران ریکاوری زادی دارد.

هیچ بیماری دوست ندارد این همه جراحی کند و در آخر شکمی صاف و کشیده نداشته باشد. پس دوباره به اینه نگاه کنید. وقتی به کل شکمتان نگاه می‌کنید، آیا چربی اضافی یا پوست شل بالای نافتان دارید؟ اگر دارید، باید تامی تاک کامل انجام دهید. طول برش ممکن است کمی بیشتر باشد، اما جراحی نتیجه خوبی خواهد داشت و ظاهر شکمتان صاف و خوش فرم می‌شود.

عمل جراحی زیبایی شکم

برای دوران ریکاوری خود برنامه‌ریزی کنید

با انجام جراحی تغییر مادر ظاهر شما به طور اساسی تغییر می‌کند و به شما انرژی، نشاط و عزت نفس بیشتری می‌دهد. همچنین جراحی است که به زمان زیادی برای بهبودی نیاز دارد. بیمارنی که برنامه‌ریزی می‌کنند، رضایت بخش‌ترین نتیجه را خواهند داشت.

 در کل تامی‌تاک با جراحی زیبایی شکم به دو هفته استراحت مطلق نیاز دارد. هر چند تا ۳ یا ۴ هفته قادر نخواهید بود به راحتی خم شوید. پس برنامه‌ریزی کنید کسی برایتان آشپزی کند یا اگر کودک دارید کسی برای نگهداری ازآن‌ها در نظر بگیرید. برای داشتن بهترین نتیجه به بدنتان زمان بدهید تا کاملا بهبود یابد.

منابع:

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/five-things-you-need-to-know-about-a-mommy-makeover

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/mommy-makeover

دکتر محمدرضا آخوندی نسب

دکتر محمدرضا آخوندی نسب

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

سینه ها یکی از اندام های اصلی بدن بانوان هستند که نقش بسزایی در داشتن اندامی ایده آل دارند. گاهی ممکن است سینه ها در اثر پیری و سایر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *