دکتر محمدرضا آخوندی نسب / عمل زیبایی صورت / همه چیز درباره پروتز چانه
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

همه چیز درباره پروتز چانه

پروتز چانه

افزایش حجم چانه که با نام پروتز چانه شناخته می شود معمولاً به منظور متعادل سازی و بهبود تناسب صورت انجام می گیرد تا چانه نسبت به بینی بلند تر به نظر بیاید و تناسب چهره بهبود یابد. در ادامه این مقاله قصد داریم به جوانب مختلف جراحی پروتز چانه بپردازیم. با ما همراه باشید.

پروتز چانهچه اتفاقی در طول جراحی پروتز چانه می افتد؟

در ابتدا قبل از اینکه جراحی انجام گیرد از صورت و چانه تصویربرداری می شود و پرتو ایکس انجام می گیرد. با انجام این آزمایش پزشک می تواند مناطقی که نیاز به جراحی دارند را مشخص کند. گاهی اوقات تنها نیاز به تغییری اندک و افزایش حجم کمی در ناحیه چانه می باشد. در این موارد پزشک با استفاده از پروتزهای سیلیکونی یا پیوند استخوان به این ناحیه می تواند به افزایش حجم چانه بینجامد. جنس پروتز به کار رفته و برندی که استفاده می شود با توجه به فاکتورهای مختلفی انتخاب می گردد.
در طول جراحی برشی در داخل دهان یا بیرون صورت و زیر چانه ایجاد می گردد. حفره ای در ناحیه ی جلوی استخوان چانه و زیر عضله های این ناحیه ایجاد می گردد و پروتز جایگذاری می شود. برش ایجاد شده با بخیه های مناسبی بسته می شود و از بانداژ برای محافظت از ناحیه استفاده می گردد. اسکار ناشی از این جراحی به سختی قابل رویت است.
جراحی برای رفع مشکلات جویدن هم می تواند همزمان با این جراحی انجام گیرد.

چه افرادی باید جراحی پروتز چانه را انجام دهند؟

جراحی پروتز چانه برای چه افرادی مناسب است؟ بهترین کاندیداها برای این نوع جراحی افرادی هستند که چانه های عقب رفته و ضعیفی دارند ( میکروژنیا نام دیگری است که برای این بیماری به کار می رود) ولی حفره دهانی سالم است و مشکلات جویدنی ندارند.
قبل از جراحی نیاز است که بیماران جلساتی با پزشک داشته باشند و در مورد انتظارات خود و اهدافی که در سر دارند با پزشک صحبت کنند. در نظر داشته باشید که نتیجه مطلوب این است که بهبودی حاصل شود و لزوماً نباید به دنبال نتیجه ای بدون نقص گشت.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

عوارض جراحی پروتز چانه

عوارض این جراحی بسیار نادر هستند ولی همانند هر جراحی دیگری می تواند خطراتی در پی داشته باشد. پزشک در طول جلسه مشاوره تمامی این عوارض را با بیمار در میان می گذارد. از شایع ترین عوارض این جراحی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– کبودی
– جابجا شدن پروتز
– تورم

بیشتر بخوانید
جراحی بینی استخوانی؛ هزینه، عوارض و ترمیم

مراقبت های بعد از جراحی پروتز چانه

بعد از جراحی پروتز چانه مقداری درد و ناراحتی وجود دارد که به راحتی می توان با دارو کنترل نمود. برای یک تا دو روز بعد از جراحی نیاز است که از رژیم غذایی حاوی مایعات پیروی شود. همچنین از انجام فعالیت های سبک ورزشی هم تا یک روز بعد از جراحی خودداری شود. بیمار بعد از حدوداً 10 روز از جراحی می تواند به انجام فعالیت های روزمره خود بازگردد. همچنین یک هفته بعد از جراحی بانداژ ها برداشته می شوند و اسکار ناشی از جراحی به مرور کمرنگ می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید .

منبع : https://www.virginiamason.org/chin-cheek-augmentation-implants

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + چهار =

تماس با پزشک