مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

فیلرهای تزریقی به صورت به منظور پر کردن خطوط صورت و بازگرداندن حجم از دست رفته و پر کردن صورت به کار می روند. یکی از فیلر های محبوب برای صورت چربی است که از بدن خود فرد گرفته می شود و مزایای بیشتری نسبت به فیلر های دیگر دارد. با بالا رفتن سن و سال، صورت به طور طبیعی چربی زیر جلدی خود را از دست می دهد. عضلات صورت در سطح نزدیک تری به سطح پوست قرار می گیرند و در نتیجه خط خنده و اخم نمایان تر می شوند.

پوست صورت هم دچار کشیدگی می شود و این خود باعث از دست دادن حجم صورت است. دیگر فاکتور ها که می توانند بر پوست صورت تاثیر بگذارند شامل نور خورشید، وراثت و سبک زندگی است.

تزریق چربیفیلرهای پوستی به چه منظور به کار می روند؟

– بزرگ و حجیم کردن لب ها
– افزایش نواحی عمیق صورت
– صاف کردن چین و چروک ها و خطوط صورت
– بهبود ظاهر اسکار
– بازسازی تغییر ظاهر تناسب صورت
– کاهش یا برداشتن نقاط عمیق زیر چشم

فیلر های پوستی می توانند در از بین بردن نشانه های اولیه بالا رفتن سن و سال تاثیر ویژه ای بگذارند. همچنین به عنوان بخشی از جراحی جوانسازی صورت موثر هستند.

عدم توانایی های فیلرهای پوستی

برخی بیماران جراحی را به عنوان لیفت صورت، لیفت چشم ها و لیفت ابرو انجام می دهند تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد. درمان های کم تهاجمی مانند فیلرهای بافت نرم هم می توانند نتجیه مشابهی را در پی داشته باشند و زمان انجام جراحی لیفت را به تاخیر بیندازند. این مورد را حتماً به خاطر داشته باشید که فیلرهای پوستی موقتی اند و به عنوان یک راه کوتاه مدت برای کاهش علائم بالا رفتن سن و سال به کار می روند و برای اینکه نتیجه بلند مدت باشد نیاز است که از روش های دیگر درمانی مانند جراحی کمک گرفته شود.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید.

تزریق چربی چگونه به عنوان فیلرهای پوستی به کار می روند؟

برخی بیماران تمایل دارند که تزریق چربی انجام دهند و این چربی از بدن خودشان گرفته شود و سپس دوباره به صورت تزریق شود. به این ترتیب چین و چروک ها پر می شوند و تناسب بهتری برای صورت ایجاد می گردد.

تزریق چربی چگونه انجام می گیرد؟

تزریق چربی نیازمند انجام جراحی های وسیع تری است. محلی از بدن که چربی از آن گرفته می شود، مانند شکم یا باسن، چربی از این نواحی لیپوساشکن می شود. چربی گرفته شده از این نواحی به صورت زده می شود و به عنوان بافت پیوندی است. چربی گرفته شده نیاز دارد که برای ادامه زندگی، از منبعی خون دریافت کند. حدود 50 درصد از سلول های چربی تزریق شده زنده می مانند و این چربی تا پایان عمر باقی می ماند.

بیشتر بخوانید
تزریق بوتاکس و اثرات آن در جوانسازی صورت

تزریق چربیهزینه تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی با توجه به برخی عوامل متفاوت می باشد. یکی از عواملی که می تواند بر روی هزینه تاثیر بگذارد ناحیه مورد نظر می باشد. لذا قبل از بررسی های لازم نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود. به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص هزینه تزریق چربی به صورت بهتر است با یک جراح پلاستیک مشورت نمایید.

نتیجه تزریق چربی

در روند تزریق چربی به صورت اکثر سلول های چربی زنده می مانند ولی نمی توان نتیجه نهایی را به درستی پیش بینی نمود. تزریق چربی به صورت شاید نیاز باشد که چندین بار انجام گیرد تا نتیجه دلخواه به دست آید. استفاده از چربی بخش های مختلف بدن می تواند باعث درد در آن نواحی شود. این یک روش جراحی ساده است که می تواند در مطب پزشک و به صورت سرپایی انجام گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید.

منبع : https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/dermal-fillers

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 9 =

تماس با پزشک