تغییر جنسیت مرد به زن چگونه است؟

تغییر جنسیت مرد به زن

جراحی تغییر جنسیت مرد به زن برای مردانی انجام می گیرد که تمایل دارند جنسیت شان را تغییر دهند و آلت تناسلی مردانه تبدیل به آلت تناسلی زنانه شود.

 

سه نوع روش جراحی تغییر جنسیت مرد به زن وجود دارد که به بیماران کمک می کند که آلت تناسلی زنانه داشته باشند:

– واژینوپلاستی
– ولوپلاستی
– ارکیکتومی

واژینوپلاستی

در طول جراحی واژینوپلاستی لایه های داخلی و و بیرونی واژن ساخته می شود و از بافت و پوست خود آلت تناسلی استفاده می شود.
– جراح از پوست آلت تناسلی و بیضه استفاده می کند و لایه داخلی و بیرونی لابیا و واژن ساخته می شود.
– جراح دهانه خروجی ادرار را می سازد تا فرد بتواند ادرار کند.
– جراح از بافت جلویی برای ساخت دهانه ورودی واژن کمک می گیرد. به این عمل اینترویتوس گفته می شود.
جراح در طول جراحی واژینوپلاستی پوست را از ناحیه آلت تناسلی می گیرد و کانال واژن جدیدی در داخل می سازد تا به عنوان واژن عمل کند. برای انجام این جراحی پوست از بیضه ها گرفته می شود. این پوست نازک می شود و سپس مورد استفاده قرار می گیرد.

تغییر جنسیت مرد به زن چگونه است؟

تغییر جنسیت مرد به زن چگونه است؟

در صورتی که پوست به قدر کافی وجود نداشته باشد می توان پوست لازم را از کناره های شکم گرفت تا جای اسکار واضحی بر جای نماند.

برای ساخت کانال واژینال جراح فضایی را در بین مقعد و مثانه انتخاب می کند و سپس محفظه ای ساخته می شود. زمانی که پوست در این ناحیه قرار گرفت می توان داخل ناحیه را با گاز و مواد اسفنجی پوشانید. این کار تا 5 روز ادامه دارد. گاز فشاری را در داخل پوستی که گرفته شده است وارد می کند تا این ناحیه دچار چسبندگی نشود.

واژینوپلاستی و ارگاسم

بسیاری از افرادی که این جراحی را انجام می دهند باز هم می توانند ارگاسم را تجربه کنند. جراح از پوست آلت تناسلی مردانه استفاده می کند تا کولیتوریس را بسازد. بنابراین کولیتوریس احساس دارد و بیشتر افراد ترنس جندر زن با تحریک کولیتوریس ارگاسم را تجربه می کنند.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

چه مدت زمان فرد در بیمارستان بستری می شود؟

بیماران برای 5 روز در بیمارستان بستری می شوند و در تخت به سر می برند. استراحت کردن می تواند به رشد بافت پوست در ناحیه کمک کند و بافت ناحیه اطراف کانال واژن را بسازد.

جراح یک بانداژ فشاری در ناحیه در قسمت بیرونی واژن قرار می دهد. بعد از اینکه بانداژ ها برداشته شد بسیاری از بیماران احساس بهتری دارند و می توانند مرخص شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید.

منبع: https://healthcare.utah.edu/transgender-health/gender-affirmation-surgery/vaginoplasty.php

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضويت فعال انجمن بين المللى جراحان پلاستيك آمريكا (ISAPS) – جراحى هاى تغيير جنسيت به روش فالوپلاستى

پاسخ

ده − 3 =

تماس با پزشک