مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
دکتر محمدرضا آخوندی نسب / عمل زیبایی صورت / جراحی بینی نیمه فانتزی+ نمونه کار واقعی

جراحی بینی نیمه فانتزی+ نمونه کار واقعی

جراحی زیبایی بینی امروزه یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می شود. به همین دلیل تمامی افراد با هر جنسیت و سنی برای انجام آن اقدام می نمایند. از آنجایی که فرم بینی می تواند تاثیر فوق العاده ای در چهره فرد ایجاد کند، انتخاب پزشک و مدل بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. روش های مختلفی برای جراحی بینی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های مشخصی هستند. یکی از رایج ترین آن ها جراحی بینی نیمه فانتزی می باشد. این مدل در میان نوجوانان به خصوص بانوان با استقبال بی نظیری روبرو شده است. اما نکته قابل توجه این است که پیش از اقدام برای جراحی بینی به روش نیمه فانتزی، بهتر است در ابتدا آن را به خوبی بشناسید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با هر آنچه باید در رابطه با جراحی بینی نیمه فانتزی بدانید، آشنا کنیم.

تفاوت انواع روش های جراحی بینی

به طور کلی جراحی زیبایی بینی به سه روش طبیعی، فانتزی و روش نیمه فانتزی انجام می شود. در روش جراحی بینی طبیعی فرم بینی کاملا استاندارد در نظر گرفته می شود. از طرفی تنفس و سایر مشکلات بینی نیز بهبود پیدا می کنند. در این روش جراحی معمولا هیچ گونه قوس و انحنا روی بینی ایجاد نمی شود. به طور کلی استفاده از این روش برای افرادی که صورت بزرگی دارند و یا بینی آن ها گوشتی می باشد، توصیه می شود.
در جراحی بینی نیمه فانتزی قوس بسیار ملایمی روی تیغه بینی ایجاد می گردد که می تواند زیبایی و لطافت چهره را چند برابر نماید. به همین دلیل است که این روش جراحی بینی در میان بانوان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. زاویه در نظر گرفته شده میان نوک بینی و لب ها در این روش 100 درجه می باشد. به همین دلیل بینی کمی سربالا می شود. به طور کلی استفاده از این روش به افرادی توصیه می شود که صورت ظریف و کوچکی دارند. در صورتی که پزشک معالج شما فرد متخصص و مجربی در زمینه جراحی بینی باشد، در این روش نیز تمامی مشکلات بینی مانند پولیپ، اختلال در تنفس و … برطرف خواهد شد.
روش دیگری که امروزه به وفور برای جراحی زیبایی بینی مورد استفاده قرار می گیرد، روش فانتزی می باشد. در این روش زاویه بین بینی و لب ها حدود 105 درجه در نظر گرفته می شود. به همین دلیل بینی کاملا سربالا شده و به نوعی چهره فرد عروسکی می گردد. اکثر پزشکان مجرب و متخصص استفاده از این روش جراحی را توصیه نمی کنند. زیرا استفاده از این روش می تواند در عملکرد تنفسی بینی اختلال ایجاد نماید. از طرفی این مدل بینی می تواند باعث مصنوعی شدن چهره فرد شود.

نمونه واقعی عمل بینی استخوانی به صورت نیمه فانتزی

کاندیدای مناسب جراحی بینی نیمه فانتزی چه کسی است؟

در جراحی بینی نیمه فانتزی علاوه بر اینکه ظاهر طبیعی بینی حفظ می شود، ایرادات آن نیز به طور کامل برطرف می گردد. در برخی از مواقع افراد می خواهند بدون آنکه چهره مصنوعی پیدا کنند، بینی خوش فرم تری نیز داشته باشند. در این صورت می توانند از روش نیمه فانتزی برای جراحی بینی خود استفاده نمایند. فرم استخوان ها و غضروف های بینی نقش بسیار موثری در تعیین نوع جراحی دارند. به همین دلیل استفاده از این روش جراحی برای تمامی افراد مناسب نمی باشد. به طور کلی افرادی که دارای بینی با غضروف محکم و پوست نازک هستند، کاندیدای بسیار مناسبی برای این نوع از جراحی بینی می باشند. از طرفی جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی مناسب است که نمی خواهند بینی فانتزی یا خیلی طبیعی داشته باشند.

نمونه عمل بینی نیمه فانتزی

مراقبت های کلیدی قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

توجه به نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی نقش بسیار موثری در نتیجه آن دارد. به همین دلیل است که پیش از اقدام برای عمل بینی بهتر است این نکات را به خوبی رعایت نمایید. به طور کلی از مهم ترین نکات مراقبتی پیش از جراحی بینی به روش نیمه فانتزی می توان به موارد زیر اشاره نمود.


• برای جراحی بینی نیمه فانتزی حتما باید پزشک متخصص و مجرب در این زمینه انتخاب نمایید.
• اجازه دهید پزشک به طور کامل ساختار بینی شما را مورد بررسی قرار دهد و با توجه به آن بهترین روش را برای جراحی بینی شما انتخاب نماید. فراموش نکنید اعتماد به پزشک می تواند میزان رضایت شما را از نتیجه جراحی افزایش دهد.
• حداقل دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی، استفاده از داروهای ضد التهابی را متوقف نمایید.
• همچنین از استعمال دخانیات و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید از دو هفته قبل از جراحی اجتناب نمایید.
• به هیچ عنوان شب قبل از عمل آب زیاد و غذاهای سنگین میل نکنید.


نکات مراقبتی که پس از جراحی بینی نیمه فانتزی باید به آن ها توجه شود نیز عبارتند از:


• از خوردن و آشامیدن بعد از جراحی اجتناب نمایید، زیرا این کار منجر به تهوع و فشار به بینی شما می گردد.
• به هیچ عنوان در هفته اول پس از جراحی بینی نیمه فانتزی کارهای سنگین انجام ندهید.
• از خم کردن سر خود برای مدت طولانی در هفته های ابتدایی پس از جراحی بینی نیمه فانتزی خودداری نمایید.
• از استعمال دخانیات و مصرف مواد خوراکی حساسیت زا تا دو هفته پس از جراحی اجتناب کنید.
• فراموش نکنید که مصرف الکل می تواند احتمال گرفتگی بینی را افزایش دهد.
• پس از جراحی بینی نیمه فانتزی وجود ورم روی صورت کاملا طبیعی می باشد. بنابراین می توانید برای کاهش آن از کمپرس یخ استفاده کنید.

نکات قابل توجه در رابطه با جراحی بینی نیمه فانتزی


• جراحی بینی نیمه فانتزی موجب می شود تا در عین طبیعی بودن، بینی شما ظریف تر و بسیار زیباتر دیده شود.
• در بینی نیمه فانتزی قوس ایجاد شده روی بینی و میزان سربالا بودن نوک بینی کاملا استاندارد بوده و ظاهر غیر طبیعی ندارد.
• از آنجایی که جراحی بینی نیمه فانتزی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، انتخاب پزشک نقش بسیار موثری در کیفیت نتیجه جراحی دارد.
• استفاده از روش جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، انتخاب بسیار مناسبی می باشد.( درمورد جراحی بینی استخوانی بیشتر بخوانید)
• در صورتی که می خواهید جراحی بینی نیمه فانتزی انجام دهید، باید حتما از دوران بلوغ عبور کرده باشید. این کار موجب می شود تا احتمال افتادگی نوک بینی پس از جراحی به حداقل برسد.

بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی؟

یک یاز سوالاتی که ذهن افراد به خصوص جوانان را درگیر می کند در انتخاب نوع جراحی بینی است. و در واقع میخواهند بدانند که بعد از جراحی بینی آها به فرم طبیعی دیده شود خوب است یا نیمه فانتزی؟

نوع بینی بعد از عمل تا حد بسیار زیادی به حالت ها و قابلیت بینی قبل از عمل بستگی دارد. پزشکان ما امروزه با دقت بسیاری دست به جراحی بینی م یزنند و تمام موارد و نکات مهم را از قبل به بیمار گوشزد می کنند. آناتومی کلی صورت فرد و نوع بینی گوشتی یا استخوانی بودن آن در نحوه جراحی بینی بسیار موثر است. اگر بینی شما قابلیت عمل به صورت نیمه فانتزی را داشته باشد پزشک جراح پلاستیک حتما به شما خواهد گفت. بنابراین بین مدل های بینی خوب یا بد وجود ندارد و در اصل باید دید که بینی شما امکان چه نوع جراحی را فراهم می کند و چه فرم بینی به صورت شما می آید.

دکتر محمدرضا آخوندی نسب

دکتر محمدرضا آخوندی نسب

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

برچسب ها:
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

اگر شما نیز اقدام به انجام رینوپلاستی نموده‌اید، باید بدانید که توجه به مراقبت‌های بعد از عمل بینی، بسیار ضروری است. توجه به نکات ضروری...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *