سن مناسب تغییر جنسیت

سن تغییر جنسیت

از چه سنی می توان جراحی تغییر جنسیت را انجام داد؟ سن ایده آل برای انجام تغییر جنسیت مرد به زن و زن به مرد چقدر است؟ این سوالی است که بسیاری از خانواده ها و افراد متقاضی این جراحی را درگیر می کند. همچنین از سوی دیگر سوالی مطرح است که جراحی تغییر جنسیت را از چه سنی و تا چه سنی می توان انجام داد و آیا محدودیتی برای این جراحی وجود دارد؟ در ادامه مطلب با ما باشید.

سن مناسب تغییر جنسیت

سن مناسب تغییر جنسیت

عوارض جراحی تغییر جنسیت در بزرگسالی

برخی بر این باورند که به تاخیر انداختن این جراحی می تواند عوارضی برای فرد داشته باشد. برای مثال فرد زمانی که به دوران بلوغ می رسد معمولاً بسیاری از حالات خاص جنس مخالف را تجربه می کند. بنابراین چندین سال زندگی کردن با جنسیتی دیگر می تواند برای فرد آزاردهنده باشد و حتی باعث افسردگی فرد شود. این موقعیت می تواند چالش های بسیاری را برای فرد به وجود آورد. بنابراین بهتر است که پس از گذراندن جلسات مشاوره و رسیدن به سن قانونی برای تغییر جنسیت اقدام گردد.

جراحی تغییر جنسیت در کودکان و نوجوانان

معمولاً نگرانی که مطرح است این است که آیا کودکان و نوجوانان به قدر کافی صلاحیت این را دارند که تصمیمی به این بزرگی بگیرند که تمام زندگی آن ها را تحت الشعاع قرار بدهد؟ این مساله نیاز به روان درمانی و جلسات مشاوره دارد که توسط روان شناس یا روانپزشک انجام می گیرد .

البته باید این موضوع را هم مدنظر قرار داد که برخی از روش های جراحی بر روی افراد بالغ به سختی قابل انجام است. برای مثال جراحی برداشتن سینه ها برای زنانی که قصد تغییر جنسیت به مرد دارند می تواند اسکار ها و جای بخیه های شدیدی را به وجود آورد. همچنین برخی از ویژگی های خاص برای جنسیت های زن و مرد وجود دارد که با رشد کامل و در بزرگسالی به سختی می توان تغییر داد. یکی از راه حل ها برای این افراد این است که از سنین پایین هورمون درمانی آغاز گردد.

آیا اختلال جنسیتی را می توان از سنین پایین تشخیص داد؟

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است حدوداً 10 تا 25 درصد از افرادی که در دوران کودکی خواستار تغییر جنسیت هستند، این خواسته را در دوران بزرگسالی هم دارند. بنابراین با وجود این درصد پایین نمی توان به تصمیمات کودکان در سنین پایین در این باره توجه نموده و کودک را در معرض خطرات زیادی قرار داد.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

نتیجه گیری

بنابراین پیشنهاد می شود در صورت لزوم از نوجوانی برای تغییر جنسیت اقدام شود. ولی اقدام به این جراحی از کودکی مجاز نیست. همچنین انجام جراحی تغییر جنسیت در بزرگسالی یکسری محدودیت ها دارد که باید این موارد هم در نظر گرفته شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید .

منبع : https://www.mdedge.com/endocrinology/article/109858/mental-health/how-young-too-young-optimal-age-transitioning-transgender

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضويت فعال انجمن بين المللى جراحان پلاستيك آمريكا (ISAPS) – جراحى هاى تغيير جنسيت به روش فالوپلاستى

پاسخ

سیزده + 7 =

تماس با پزشک