دکتر محمدرضا آخوندی نسب / لاغری و پیکر تراشی / عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

عوارض ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی که با نام جراحی تامی تاک هم شناخته می شود، بیشتر از سایر جراحی های پلاستیک دارای برخی پیچیدگی ها است.

احتمال بروز پیچیدگی ها برای درصد زیادی از بیماران که این جراحی را انجام می دهند وجود دارد. ولی درصد بالایی از بیماران اگر این جراحی را نزد یک جراح پلاستیک با تجربه و متبحر انجام دهند به مشکلی بر نمی خورند. همچنین برای پیشگیری از بروز مشکلات لازم است که مراقبت های بعد از جراحی را رعایت کنید. یکی از نکاتی که جراحان به متقاضیان این جراحی گوشزد می کنند این است که لازم است این جراحی بعد از آخرین بارداری انجام گیرد. به بیان دیگر بعد از این جراحی نباید بارداری انجام گیرد.

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

این مورد به این دلیل است که جراحی ابدومینوپلاستی با بریدن و سفت کردن عضلات شکمی ظاهری متناسب تر برای عضلات شکم ایجاد می کند. ولی با بارداری دوباره این عضلات دچار کشیدگی می شوند و حالت شل و افتاده پیدا می کنند.
محققان پیچیدگی های ابدومینوپلاستی را ارزیابی کرده اند. مطالعه ای بر روی 25000 مورد ابدومینوپلاستی صورت گرفت. ابدومینوپلاستی به منظور برداشتن پوست اضافه و بافت های اضافه شکمی انجام می گیرد تا ظاهری صاف تر و سفت تر برای شکم ایجاد شود.

97 درصد از بیمارانی که ابدومینوپلاستی انجام داده بودند در این مطالعه زن هستند. میانگین سنی 42 سال بوده است. 65 درصد از بیماران جراحی ابدومینوپلاستی را همراه با دیگر جراحی ها انجام داده بودند.

عوارض شدید در 4 درصد از بیماران دیده شد. در جراحی های دیگر 1.4 درصد از بیماران با عوارض جراحی مواجه شدند. این مطالعه عوارض خفیف تر را که در کلینیک قابل کنترل و مدیریت است را مدنظر قرار نداد. تجمع خون یا هماتوم از شایع ترین عوارض این جراحی است. بعد از آن عفونت، ایجاد لخته خونی و مشکلات مربوط به ریه از عوارض دیگر بوده است.

عامل اصلی یا ریسک فاکتور کلیدی بروز عوارض این است که جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با دیگر جراحی ها انجام گرفته باشند. نرخ احتمال بروز عوارض زمانی که جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با جراحی های دیگر انجام گیرد بالا می رود.

از جمله عوامل خطرزای دیگر می توان به انجام جراحی برای مردان بالای 55 سال و چاقی بیش از حد اشاره کرد. جراحان معمولاً افرادی را که به بیماری های قلبی مبتلا هستند در بیمارستان جراحی می کنند. به این ترتیب نظارت بیشتری بر روی بیماران انجام می گیرد.

دیابت و سیگار کشیدن دو عامل خطر زا برای این جراحی هستند که نرخ بروز عوارض را بالا می برند. برای این منظور بهتر است که از مدت زمان مشخصی قبل از جراحی مصرف سیگار و دخانیات قطع شود و با رژیم غذایی درست سعی در کنترل دیابت شود.

ابدومینوپلاستی ششمین جراحی زیبایی متداول است که در آمریکا انجام می گیرد.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

خطرات جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

تصمیم به انجام جراحی پلاستیک یک تصمیم کاملاً شخصی است و بهتر است که فرد با مزایا و معایب آن آشنا شود و سپس تصمیم به انجام آن بگیرد. خطرات تامی تاک به شرح زیر است:

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی لیفت ران

– خطرات بیهوشی
– خونریزی
– عفونت
– سروما یا تجمع مایعات
– ترمیم ضعیف زخم
– بی حسی و تغییر در حس پوست
– تغییر رنگ پوست و تورم
– ایجاد اسکار
– شلی پوست
– نکروز چربی – چربی هایی در لایه های عمیق تر پوست ممکن است بمیرند.

– عدم تقارن
– احتمال نیاز به جراحی ترمیمی
– درد دائمی

البته تمامی این عوارض در صورتی که توسط یک جراح با تجربه و متبحر انجام گیرند و مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی توسط بیمار رعایت شوند مشکلی پیش نمی آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح شکم در تهران مراجعه نمایید.

منبع : https://www.plasticsurgery.org/news/press-releases/tummy-tuck-complications%E2%80%94study-looks-at-rates-and-risk-factors و https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/tummy-tuck/safety

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

تماس با پزشک