دکتر محمدرضا آخوندی نسب / جراحی های زیبایی / لیپوساکشن ران؛ انواع روش ها تا دوره نقاهت
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

لیپوساکشن ران؛ انواع روش ها تا دوره نقاهت

وجود چربی اضافی در ناحیه ران باعث می شود بسیاری از افراد سعی در پنهان کردن پاهای خود داشته باشند. چاق بودن ران ها می تواند مشکلاتی را زمان پوشیدن شلوار نیز ایجاد کند. لیپوساکشن ران، روش جراحی است که با برداشت چربی های اضافی به خوش فرم تر شدن ران ها کمک می کند. این چربی های اضافی اغلب با ورزش و رژیم غذایی از بین نخواهند رفت.

لیپوساکشن، روشی ایمن و موثر در برداشت چربی ها می باشد. در صورتی که فرد علی رغم ورزش و رژیم غذایی از وجود چربی های اضافی در ناحیه ران خلاص نشده باشد، لیپوساکشن ران در نظر گرفته خواهد شد.

لیپوساکشن-ران

انواع روش های لیپوساکشن ران

نوع لیپوساکشن با توجه به عواملی از قبیل اولیت های بیمار و میزان چربی که باید برداشته شود، در نظر گرفته می شود. به همین خاطر، آن چه که اهیمت پیدا می کند این است که بیمار در جلسات مشاوره شرکت کند تا پزشک به بررسی کامل اندازه و فرم ران ها بپردازد.

لیپوساکشن اولتراسوند

در این روش، امواج اولتراسوند با شکستن چربی ها، به تسهیل برداشت چربی ها کمک می کند. پروب های اولتراسوند به گونه ای طراحی شده اند که کمترین میزان آسیب را به بدن وارد می کنند و نتایج بسیار درخشانی را به همراه دارند.

امواج اولتراسوند، چربی ها را به صورت مایع در می آورند در حالی که بافت های اطراف، رگ های خونی و عضلات سالم باقی می مانند. این امواج هم چنین به لایه های سطحی پوست می رسند و به تنگ و کشیده شدن پوست نیز کمک خواهد شد.

لیپوساکشن با کمک لیزر

در این روش، چربی ها با استفاده از انرژی لیزر برداشته خواهند شد. در طول درمان، پروب کوچک لیزر، توده های چربی را ذوب می کند و برداشت چربی آسان تر صورت می گیرد. انرژی ساطع شده از لیزر، به تغییر فرم و کشیده شدن بافت چربی نیز کمک می کند.

گرمای ساطع شده از لیزر منجر به تحریک کلاژن سازی، بهبود وضعیت و کیفیت پوست خواهد شد.

چه افرادی می توانند از مزایای لیپوساکشن ران بهره مند شوند؟

افرادی که از ظاهر ران های خود ناراضی هستند و از وجود چربی اضافی در این ناحیه رنج می برند، می توانند از مزایای لیپوساکشن ران بهره مند شوند.

افرادی که دارای پوست اضافی و افتاده در ناحیه ران هستند، گزینه مناسبی برای انجام لیپوساکشن ران خواهند بود.

لیپوساکشن ران می تواند چربی های قسمت داخلی و خارجی ران را هدف قرار دهد و شما را به نتایج مورد دلخواه تان برساند.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که لیپوساکشن، جایگزین کاهش وزن نیست و افرادی که خواهان انجام این روش هستند باید به وزن بدنی ثابتی رسیده باشند و سبک زندگی سالمی را انتخاب کرده باشند.

در کل، بهترین گزینه برای انجام لیپوساکشن ران، بیمارانی هستند که انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتایج جراحی دارند، از لحاظ بدنی در سلامت کامل به سر می برند و مبتلا به شرایط خاص سلامتی که بتواند بر روند ترمیم و بهبودی تاثیر بگذار، نیستند.

بیشتر بخوانید
لیفت بدن؛ ترمیم افتادگی و شل شدگی بدن

در کل، روند لیپوساکشن ران به این صورت است که چربی اضافی برداشته می شود، پوست کشیده می شود و در نهایت، شاهد خوش فرم و لاغر شدن ران ها خواهیم بود. در پایان، گن مخصوصی به بیمار داده می شود که به حفظ فرم جدید بدنی کمک خواهد کرد.

دوره نقاهت و نتایج لیپوساکشن ران

پیشرفت های صورت گرفته در زمینه لیپوساکشن به این صورت است که به بهبود نتایج و کاهش طول دوره نقاهت کمک می کنند. بسیاری از بیماران، چند روز بعد می توانند به محل کار خود برگردند.

مشاهده التهاب و ورم در ناحیه جراحی کاملا طبیعی است و پوشیدن گن مخصوص می تواند به کاهش میزان التهاب کمک کند.

توصیه می شود تا چند روز بعد از جراحی، ران و باسن بالا نگه داشته شود تا از میزان التهاب کاسته شود و نتایج بهتری حاصل گردد. به مرور زمان و بعد از گذشت چند هفته، شاهد کمتر شدن میزان التهاب و مشخص شدن نتایج خواهیم بود.

مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک می تواند به تسکین درد و ناراحتی کمک کند.

در خصوص نتایج باید بگوییم،

معمولا بعد از گذشت سه هفته، نتایج جراحی مشخص می شود و هر دو قسمت داخلی و خارجی ران، ظاهر لاغر و زیباتری پیدا خواهند کرد. گاهی ممکن است شش ماه طول بکشد تا نتایج نهایی جراحی مشخص گردد. توصیه می شود بیماران در این دوران، تمام نکات و دستورت گفته شده از سوی پزشک را رعایت کنند.

Source: https://millardplasticsurgery.com/plastic-surgery-denver/body/liposuction/thigh-liposuction/

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهارده =

تماس با پزشک