مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی که برای برداشتن چربی و پوست اضافه از شکم انجام می گیرد، از سوی دیگر به سفت کردن عضلات شکمی هم کمک می کند. این جراحی محبوبیت بسیاری را در بین مردم پیدا کرده است. این جراحی یکی از 5 جراحی زیبایی محبوب است.

همچنان که افراد بیشتری این جراحی را انجام می دهند بهتر است که درباره مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی هم اطلاعات لازم را کسب کنید. به این ترتیب نرخ موفقیت جراحی را می توانید بالا ببرید.

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

بلافاصله بعد از عمل ابدومینوپلاستی

به طور کلی بعد از جراحی شکم از بانداژ و پانسمان بر روی بخیه ها استفاده می شود. معمولاً پیشنهاد می شود که بعد از جراحی فرد گن های فشاری بپوشد تا تورم را کاهش دهد و از تشکیل لخته خونی پیشگیری شود. همچنین گن های فشاری باعث می شود که از بافت های ناحیه شکم حمایت شود. نیاز است که این گن ها همواره پوشیده شوند و تنها هنگام دوش گرفتن دراورده شوند. معمولاً بعد از چهار تا شش هفته می توانید دیگر گن نپوشید. این مورد با مشورت پزشک انجام گیرد.

لوله های باریک و کوچکی به طور موقت در ناحیه بخیه ها قرار می گیرد تا خون و مایعات اضافه خارج گردد و در بدن جمع نشوند. در صورتی که از این لوله ها برای فرد استفاده شود مراقبت های لازم به وی گفته می شود.

دوش گرفتن و حمام رفتن

اغلب جراحان پیشنهاد می کنند تا بیست و چهار ساعت بعد از جراحی بیماران حمام نروند، مگر در برخی موارد که از لوله های تخلیه مایعات و خون استفاده می شود. در این صورت باید با مشورت پزشک به حمام روند و مراقبت های خاصی انجام گیرد. برای حمام رفتن نیاز است که پانسمان جدا شود. چسب های مخصوص جراحی می توانند بر روی بخیه ها قرار گیرند زیرا معمولاً ضد آب هستند.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

 

بعد از حمام رفتن می توان با یک حوله تمیز ناحیه را خشک نمود. این چسب ها معمولاً به خودی خود می ریزند و نیازی به کندن آن ها نیست. از قرار گرفتن در وان حمام و رفتن به استخر و دریا تا دو هفته بعد از جراحی خودداری شود.

درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی

معمولاً بعد از عمل، شکم متورم و کبود است و احساس درد می کند. بنابراین نیاز است که چند روز اول بعد از جراحی زیبایی شکم را در خانه بمانید. استفاده از برخی داروها و مسکن ها برای کنترل درد هم نیاز است. بهتر است هنگام خوابیدن قسمت بالایی تخت را کمی ارتفاع دهید و زانو ها حالت زاویه به خود بگیرند. در چند روز اول بعد از جراحی فعالیت بدنی سنگینی نداشته باشید و فقط در اطراف خانه راه بروید.

به دلیل ماهیت این جراحی احتمالاً تا چند روز اول بعد از جراحی برای بیمار سخت است که صاف بایستد. فعالیت های خود را محدود کنید تا فشاری به بخیه های ناحیه وارد نشود و زخم ها باز نگردند. سفتی ناحیه به مرور از بین می رود و می توانید از ماهیچه های شکمی خود استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح شکم در تهران مراجعه نمایید.

منبع : https://www.verywellhealth.com/how-to-care-for-your-tummy-tuck-after-surgery-2709727

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضويت فعال انجمن بين المللى جراحان پلاستيك آمريكا (ISAPS) – جراحى هاى تغيير جنسيت به روش فالوپلاستى

پاسخ

5 + دوازده =

تماس با پزشک