مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

روش های بزرگ کردن باسن

پروتز باسن

پروتزهای باسن از جمله اجزای مصنوعی هستند که در ناحیه باسن کارگذاری می شوند تا حجم مناسبی را در این ناحیه فراهم آورند. پروتز باسن به منظور افزایش حجم باسن انجام می گیرد. این روش جراحی طی سال های اخیر محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. درصد افزایش این جراحی از سال 2000 تا سال 2015 تا 252 درصد بوده است.

روش های بزرگ کردن باسن

روش های بزرگ کردن باسن

از محبوب ترین روش های جراحی پروتز باسن شامل لیفت باسن، پروتز باسن و افزایش حجم باسن با کمک تزریق چربی است. این نوع جراحی همانند بسیاری از جراحی های دیگر شامل خطراتی می باشد. بهتر است که با مزایا و عوارض جانبی این روش جراحی آشنا شوید و همچنین در مورد هزینه ها و مدت زمان دوران نقاهت اطلاعات لازم را کسب نمائید.

جراحی پروتز باسن

جراحی پروتز باسن یک هدف اولیه دارد و آن هم افزایش حجم باسن است. برای این منظور لازم است که شکل باسن متناسب باشد. روش های محدودی برای این جراحی وجود دارد و دو روش اصلی که برای این منظور انجام می گیرند شامل تزریق چربی و پروتز باسن هستند.

تزریق چربی

تزریق چربی یکی از محبوب ترین روش ها برای افزایش حجم باسن هستند که با نام لیفت باسن برزیلی هم شناخته می شود. در طول این روش جراح ناحیه ای از بدن که تجمع چربی قابل توجهی دارد را انتخاب می کند و چربی را به مقدار مورد نیاز ساکشن می کند. معمولاً نواحی که برای این جراحی انتخاب می شوند شامل شکم، ران ها و پهلوها هستند. پس از گرفتن چربی از این نواحی لازم است که چربی تصفیه شود و سپس به ناحیه باسن برای افزایش حجم باسن تزریق شود. این روش گاهی اوقات همراه با روش پروتز سیلیکونی انجام می گیرد تا ظاهری طبیعی تر برای باسن ایجاد شود.

دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های 22657975-22657984 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

لیفت باسن

در روش دیگری که با نام اسکالپترا شناخته می شود، فیلری به نام اسکالپترا به بافت نرم باسن تزریق می شود. این روش در مطب پزشک انجام می گیرد و دوران نقاهت خاصی ندارد.
موادی که در این روش به کار می روند در هنگام تزرق حجم کمی به باسن می دهند و در طول هفته ها یا ماه ها بدن از این مواد استفاده می کند تا کلاژن سازی بیشتری کند و به این ترتیب حجم باسن افزایش می یابد.
برای مشاهده نتیجه قابل توجه نیاز است که چندین جلسه این روش انجام گیرد که می تواند هزینه زیادی در پی داشته باشد.

تزریق هیدروژل و سیلیکون به باسن

در مورد تزریق هیدروژل به باسن حتماً شنیده اید که یکی از روش های ارزان قیمت برای افزایش حجم باسن است. این روش نتیجه ای موقتی در پی دارد و نیازی به جراحی ندارد. این روش خطراتی هم در پی دارد که باید به آن ها هم توجه کرد.
همانند روش تزریق هیدروژل، تزریق سیلیکون هم نیازی به جراحی ندارد و مستقیماً باعث تغییر شکل باسن نمی شوند. با اینکه تزریق این ماده به جای پروتز باسن مورد استفاده قرار می گیرد، این روش پیشنهاد پزشکان نیست. در حقیقت تزریق سیلیکون به باسن می تواند تا حدودی خطرناک باشد.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید .

منبع : https://www.healthline.com/health/butt-implants#augmentation-procedures

دکتر اخوندی نسب

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک – عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

عضویت فعال انجمن بین المللى جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS) – جراحى هاى تغییر جنسیت به روش فالوپلاستى

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + چهار =

تماس با پزشک